20 راه برای توقف آلرژی

2299
graphicstock.com
graphicstock.com

20 راه برای توقف آلرژی

  با شروع فصل بهار آلرژی باعث بسیاری از علائم جسمی ناراحت کننده، از جمله آب ریزش بینی که آبریزش بینی می تواند خسته کننده، شرم آور و کاملا دردناک باشد. در اکثر موارد، آلرژی فصلی با گرده های موجود در هوا به صورت پودرهای بسیار ریز منتشر شده توسط درختان، علف ها و علف های هرز ( در اثر گرده افشانی و لقاح گیاهان ) ایجاد میشود در این مقاله 20 راه برای متوقف کردن آلرژی بیان میشود

گرده درختان، چمن و علف های هرز – اوایل بهار زمانی که درختان شکوفه دادن را آغاز است این علف های هرز سبب علائم آلرژی مانند خس خس سینه است لذا از این مناطق شامل علف های هرز دور باشید.
ماسک بپوشید – هنگام باغبانی از ماسک با فیلتر N95 استفاده کنید تا بینی و دهان را از گرده دور نگه دارد
موهای خود را در شب بشوئید – دانه گرده را با آب بشوئید به خصوص از ژل و یا فن موس استفاده کنید. این محصولات می تواند تله ای برای گرده ها باشد.
خیس کردن بدن برای آرامش – در یک مطالعه، آلرژی فصلی ( تب یونجه ) افراد مبتلا به یک واکنش شدید بعد از انجام یک کار استرس زا، استرس باعث افزایش سطح هورمون کورتیزول می شود دکتر کلیفورد باست یک دکتر متخصص آلرژی در مرکز دکتری دانشگاه نیویورک می گوید که استرس اغلب به یک واکنش آلرژیک منجر میشود چند دقیقه مدیتیشن یا خیس کردن بدن در وان به کاهش استرس کمک کند.
تمیز نگه داشتن بینی خود – دکتر نیل کائو دکتر متخصص آلرژی در مرکز بیماری های آلرژیک و آسم در گرین ویل می گوید بینی شما مانند یک شیشه جلو اتومبیل است آن را با تمیز کردن از گرده ها پاک کنید. سعی کنید سینوس ها را با سرم نمکی شستشو دهید. اگر نمی توانید آن را انجام دهید از اسپری بینی ( کرومولین سدیم ) استفاده کنید که به جلوگیری از واکنش های آلرژیک در بینی کمک میکند.
یک آنتی هیستامین بخورید – از 10 میلی گرم ستیریزین ( Zyrtec ) یک بار در روز مصرف کنید. اگر موثر نبود با دکتر خود برای دریافت آنتی هیستامین های نسخه ای مانند fexofanadine، levocetirizine dihydrochloride  (Xyzal) صحبت کنید.
از اسپری استفاده کنید – اگر شستن بینی و آنتی هیستامین ها برای شما موثر نبود از اسپری های استروئیدی مانند Flonase استفاده کنید دکتر کائو می گوید آنها بر علیه آلرژی ها کار نمی کنند و ممکن است احتقان بینی را پس از چند روز استفاده، بدتر کند.
مایت های خانگی – مایت های خانگی در هوای گرم تر از 70 درجه و رطوبت بالای 50 درصد رشد می کنند برای از بین بردن آنها دمای خانه خود را تا 60 درجه پایین آورده و رطوبت را بین  40٪ و 45٪ نگه دارید.
از موانع استفاده کنید – برای مبارزه با مایت های خانگی از تشک ها و بالش های  مخصوص و ملافه های ساخته شده از پنبه آلی استفاده کنید.
ملافه ها بجوشانید – هفته ای یکبار ملافه ها و روبالشی خود را در آب با دمای حداقل 140 درجه را بشویید یک مطالعه در مجله آلرژی، آسم و ایمونولوژی نشان داد که در این دما تمام مایت های خانگی از بین می رود.
تمیز کردن خانه – جاروکشی در خانه سبب ازاد شدن مایت می شود و تا دو ساعت برای ته نشین شدن آنها فرصت وجود دارد و شما می توانید شخص دیگری را برای تمیز کردن خانه کمک بگیرید تا با یک جارو برقی با راندمان بالا ذرات را جمع آوری کند هنگام تمیزکاری منزل از لباس  با ماسک شامل فیلتر استفاده کنید.
طب سوزنی را امتحان کنید – حداقل یک مطالعه و تعداد زیادی از شواهد نشان میدهد طب سوزنی می تواند کمک کنده باشد. طب سوزنی ممکن است هورمون های استرس را کاهش دهد که می تواند سبب کاهش التهاب شود.
قارچ های کپکی داخل خانه – قارچ در هوای گرم و مرطوب تر رشد می کنند شما نمی توانید آنها را ببینید قارچ های کپکی می تواند در زیر فرش، دیوارها و یا در هر نقطه پنهان باشند که شما باید آنها را از بین ببرید. محلول سفید کننده 5٪ و یک کهنه یا اسفنج می تواند سبب حذف قارچ ها شود.
خشک کردن اتاق – یک  فن تخلیه در حمام و اتاق لباسشویی و یک خشک کن در زیرزمین ناتمام قرار دهید.
دریافت HEPA – از یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی با یک فیلتر HEPA استفاده کنید. اگر شما سیتم تهویه مرکزی ندارید، سعی کنید در اتاق های کلیدی مانند اتاق خواب، از پاک کننده هوا استفاده کنید. حداقل هر سه ماه فیلترها را عوض و واحد سیستم تهویه مطبوع خود را  برای  تمیز کردن، در صورت لزوم هر شش بازرسی کنید.
تکه های پوست مرده حیوانات خانگی – اگر شما با حیوانات خانگی بازی می کنید ممکن است پروتئین موجود در بزاق حیوان، شوره ( تکه های پوست مرده ) و ادرار سبب آلرژی شود. همه حیوانات خانگی خزدار این پروتئین ها را دارند. مطالعات نشان داده است که گربه و سگ می تواند سبب علائم آلرژیک شوند نگه داشتن حیوانات خانگی دور از اتاق خواب، می تواند به تسکین علائم تان کمک کند.
برداشتن فرش ها – فرش ها را بردارید و دیوار تا دیوار را با چوب جنگلی، کاشی و یا مشمع فرشی بپوشانید.
مرتب کردن حیوان خانگی – از کودکتان بخواهید که هر روز حیوان خانگی را با شانه آغشته به آب مقطر ترجیحا در خارج خانه، شوره  را به دام اندازند. و حیوان را یک بار در هفته حمام کند ( حمام بیشتر پوست حیوان را خشک و مشکل شوره را بدتر )
دریافت پادتن تزریقی – پادتن ها 85 درصد در کاهش علائم آلرژی موثرند و علائم آلرژیک را کاهش می دهند شما یک تا دو دوز بسیار کم از آلرژن را در هفته دریافت کنید و سپس دوز را به تدریج در طول حدود شش ماه افزایش دهید و سپس نگهداری را در حدود یک بار در ماه برای مدت سه تا پنج سال ادامه دهید.
حذف مواد محرک – سعی کنید مواد محرک مانند بوی قوی ( محصولات مراقبت از پوست و پاک کننده خانگی ) را  با اسپری های سالین بینی و شستشو دادن بینی از بین ببرید.

- Advertisement -

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید