10 ماده غذایی و خوراکی خوشمزه برای افراد لاغر !

350
graphicstock.com
graphicstock.com

همیشه لاغر کردن و رسیدن به اندامی مناسب یکی از سوژه های اصلی مطالب علمی بوده است و به همین دلیل کمتر به موضوع چاق شدن و افزایش وزن پرداخته شده است لاغری بیش از اندازه به مقدار چاقی برای سلامتی مضر است و می تواند انسان را راهی بیمارستان کند. افرادی که دچار لاغری هستند خیلی زود به بیماری مبتلا می شوند و دیر خوب می شوند.

اگر لاغر هستید و قصد تپل شدن دارید بهتر است با ما همراه باشید تا بهترین خوراکی ها را در این راه به شما نشان دهیم:

1- گردو: گردو یکی از آحیل هایی است که به شما کمک میکند تا خیلی سریع و طبیعی چاق شوید. میزان امگا3 در این ماده بسیار زیاد است و از بیماری های مختلف در بدن شما جلوگیری میکند.

- Advertisement -

2- شیر پرچرب: شیر به تنهایی می تواند بسیاری از بیماری های بدن را از بین برد ولی بسیاری از دکتران نوع کم چرب آن را توصیه می کنند شیرپرچرب تمام خواص شیر را دارد و گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند چاق شوند.

3- نارگیل: نارکیل یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. آب نارگیل شامل مواد مغذی بی شماری است و کالری بالایی دارد که می تواند به شما در ازایش وزن کمک کند.

4- موز: موز میوه ای که می تواند به عنوان یک کربوهیدارات سالم از آن نام برد یکی دیگر از مواد خوب برای چاق شدن است موز همچنین می تواند انرژی روزانه شما را نیز تامین کند.

5- دانه های مغذی: از جمله دانه های مغذی می توانیم به تخم کتان، دانه هندوانه، شاه دانه و کنجد اشاره کنیم که هر کدام آن ها شامل اسیدهای چرب مفید برای بدن هستند و به شما در چاق شدن کمک به سزایی می کنند.

6- بادام: بادام یکی از تنقلات سالم که می توانید روزانه از آن استفاده کنید. سرشار از ویتامین های مختلف و همچنین مبارز بیماری های عصبی است بادام نیز می تواند به افراد لاغر کمک به سزای بکند.

7- روغن زیتون: هیچ دکتری را پیدا نخواهید کرد که روغن زیتون را توصیه نکند. این روغن نه تنها به شما در چاق شدن کمک میکند بلکه از بیماری هیا قلب و عروقی نیز پیشگری میکند.

8- سیب زمینی: منبعی عظیم از کربوهیدارات ها و همچنین مملو از مواد مغذی که البته همیشه به عنوان یک ماده چاق کننده از آن نام برده میشود

9- لوبیا: لوبیا مملو از پروتئین است و با کالری زیادی که دارد می تواند انرژی شما را برای کارهای سخت تامین کند و همچنین به شما در چاق شدن نیز کمک به سزایی میکند.

10- موجودات دریایی: ماهی های آزاد و تن و همچنین میگو از جمله مواد دیگری هستند که شامل مواد مغذی مختلف مانند امگا3 هستند این مواد همچنین به شما در داشتن بدنی سالم و چاق نیز کمک می کنند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید