مواد غذایی تقویت قوای جـنـسی در زنان و مردان

4271
graphicstock.com
graphicstock.com

افزایش میل جنسی با مصرف برخی مواد غذایی بسیار شهرت دارد؛ برخی افراد با تجربه‌ی شخصی خود به این نتیجه رسیده‌اند و برخی نیز از نظر علمی به مصرف این مواد غذایی باور دارند. از آنجایی که تمامی این مواد غذایی کاملا سالم هستند امتحان آن ضرری نخواهد نداشت!

آووکادو

این میوه‌ی سالم که در درمان بسیاری از مشکلات جسمی مشهور است، داروی عشق نیز به شمار می‌رود. آزتک‌ها از آن به عنوان درخت بیضوی یاد کرده‌اند که در واقع بر باروری اثر می‌گذارد. ویتامین E موجود در آووکادو باعث جریان مناسب هورمون‌ها در بدن میشود و بدین ترتیب، جریان خون نیز تثویت می‌گردد. اگر مصرف این میوه، حس خوبی به شما میدهد پس ضرری برای بدنتان ندارد

فلفل قرمز

این ماده‌ی غذایی تولید کننده‌ی گرما در بدن، می‌تواند ضربان قلب را افزایش دهد و تعریق را کاهش دهد، حسی مانند به اشتیاق جنسی را در بدن تقویت کند و رهاسازی اندورفین را نیز تحریک کند؛ این هورمون نقش مهمی در لذت جنسی ایفا می‌کند.

- Advertisement -

دمنوش‌های طبیعی

در فرهنگ آسیایی معتقدند که ترکیب ادویه‌جات گرم مانند (cinnamon) دارچین، زنجبیل، هل و میخک می‌تواند اشتهای جسمی و جنسی را افزایش دهد.

گیاه منداب

این گیاه که به نواحی مدیترانه‌ای اختصاص دارد و شامل برگ‌های سبزی است به عنوان نماد باروری در سنت یونانی‌ها و رومی‌ها شناخته میشود. این گیاه دارای ویتامین A و K، پتاسیم و کلسیم است و برای مبارزه با سرطان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شکلات

این ماده‌ی غذایی یکی از معروف‌ترین تقویت‌کننده‌های جنسی است شکلات تأثیر مثبتی بر خلق و خو و احوال عمومی بدن دارد

عسل

عسل، ماده‌ی غذایی مورد علاقه‌ی یونانیان قدیم به شمار می‌رود؛ می‌گویند بقراط عسل را برای افزایش انرژی جنسی تجویز می‌کرده است واژه‌ی ماه عسل نیز به همین دلیل شهرت دارد عسل دارای عنصر بور است که به جریان هورمون‌ها در بدن کمک می‌کند.

قهوه

در فرهنگ قدیم ترکیه، اگر مرد خانواده قهوه‌ی روزانه‌ی کافی برای زن فراهم نمی‌کرد زن حق طلاق داشت. طبق پژوهش‌های دانشگاه تگزاس که به تازگی انجام شده است، دو یا سه فنجان قهوه می‌تواند احتمال اختلال در نعوظ را کاهش دهد.

توت فرنگی

توت‌ فرنگی که تا مدت‌ها به عنوان نماد ونوس (خدای عشق) شناخته می‌شد تأثیر فراوانی در قوای جنسی دارد ظاهر قلبی شکل و قرمز مهیج آن شامل ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی است و طعم آن در صورت ترکیب با شکلات (که مقوی نیروی جنسی است) فوق‌العاده است

روغن زیتون

می‌دانیم که این روغن برای قلب مفید است اما همین تأثیر مثبت بر جریان خون باعث افزایش قوای جنسی مردانه نیز میشود. به عقیده‌ی ارسطو، از روغن زیتون می‌توان به عنوان ماده‌ی پیشگیری از بارداری استفاده کرد.

انجیر

انجیر که نماد عشق یونانی‌ها است از نظر تاریخی در سراسر جهان با نیروی جنسی ارتباط دارد هسته‌های آن نماد باروری است و خود انجیر نماد تواضع! انجیر غنی از پتاسیم و آنتی‌اکسیدان است

صدف

شاید صدف یکی از مشهورترین تقویت‌کننده‌های جنسی به شمار برود؛ دانشمندان نیز این مورد را تصدیق می‌کنند؛ صدف خام دارای نوعی اسید آمینه است که باعث رهاسازی هورمون‌های جنسی میشود.

انار

یکی دیگر از نمادهای باستانی مربوط به باروری است که می‌تواند سطح تستوسترون را در زنان و مردان بالا ببرد و بدین ترتیب، اشتیاق جنسی و احوال جسمی را بهبود بخشد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید