آشنایی با مفیدترین ورزش ها برای سلامت قلب

1888
graphicstock.com
graphicstock.com

باتوجه به آمار مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی، سلامت قلب یکی از اولویت های اصلی سلامت در ایران به شمار میرود.

آمار سال گذشته وزارت بهداشت نشان میدهد که ایران در صدر کشورهای پر مرگ و میر بر اثر بیماری قلبی قرار دارد یکی از بهترین و مفیدترین عوامل در سلامت قلب ورزش کردن است

ورزش برای حفظ سلامت و تندرستی بدن بسیار مفید است و از بسیاری از بیماریها و خطرات دیگر جلوگیری میکند. ورزش به پیشگیری از بیماری قلبی کمک میکند اما نوع ورزش در سلامت قلب بسیار مفید است در این مقاله به ورزش هایی اشاره میشود که باعث پیشگیری بیماری قلبی شده و در سلامت قلب بسیار موثر می باشد:

فعالیت های هوازی

ورزش و فعالیت های هوازی باعث پیشگیری از بیماری های قلبی میشود. از جمله ورزش های هوازی مهم در پیشگیری از این بیماری میتوان به دویدن، آهسته دویدن، دوچرخه سواری و شنا اشاره کرد. یکی از نکات مهم در انجام فعالیت های ورزشی توجه به آلودگی هوا می باشد. ورزش در روزهای آلوده نه تنها برای قلب مفید نمی باشد بلکه سبب افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی میشود.

- Advertisement -

فعالیت های کششی

فعالیت های کششی بهترین روش برای داشتن قلبی سالم می باشد. کشش های همسترینگ، ماهیچه چهار سر و کشاله ران نمونه ای از این فعالیت ها هستند فعالیت های کششی باعث بهبود انعطاف پذیری عضلات میشود. در انجام این فعالیت های کششی دقت کنید تا به عضلاتتان آسیب نرسد.

یوگا

یکی از ورزش های بسیار مفید یوگا می باشد. یوگا یک ورزش جسمی و روانی است و تاریخ شکل گیری آن به سالهای دور بر میگردد. این ورزش تاثیر بسیار خوبی بر سلامت قلب دارد از دیگر مزایای مهم این ورزش می توان به افزایش حجم شش ها و بهبود تنفس اشاره کرد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید