چه زمانی درد بالای کمر یعنی خطر ؟ + علل و درمان

614
graphicstock.com

چه زمانی درد بالای کمر یعنی خطر ؟ + علل و درمان

نیمه بالایی کمر شامل کتف و دنده های متصل به ستون فقرات سینه است. درد کمر بالا یک درد در پشت سینه و بالاتر از شکم است. درد کمر بالا مانند درد کمر معمولی نیست، که شایع ترین علت ناتوانی در کار است.

درد کمر بالا به اندازه درد کمر معمول نیست چون مهره های قفسه سینه به اندازه ستون فقرات کمری و گردن حرکت نمی کنند. همانطور که در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند درد بالای کمر می تواند برای مدت زمان کوتاهی به طول بینجامد یا در صورتی که درد بیش از 3 ماه طول بکشد، مزمن می گردد.

درد آن می تواند شدید و ناگهانی باشد. بالای کمر شما ممکن است درد ثابتی داشته باشد و یا ممکن است تنها زمانی که ورزش می کنید، یا کار می کنید، درد داشته باشد.گاهی اوقات درد در یک طرف گردن ظاهر می شود و بعد به طرف دیگر سرایت می کند.

- Advertisement -

درد می تواند از ملایم تا شدید متفاوت باشد و باعث می شود که سر و گردن تحت تاثیر قرار بگیرند. به طور خاص، درد شدید ممکن است به شانه ها و بازوها سرایت کند. هر گونه درد در بدن می تواند نشانه ای از بیماری های مختلف باشد و درد بالای کمر نیز نشانه ای از بسیاری از بیماری های خطرناک است که بسیاری از مردم در مورد آن فکر نمی کنند.

علت درد بالای کمر چیست؟ چه چیزی موجب درد بالای کمر می شود؟

در اینجا علل شایع این بیماری وجود دارد:

درد ماهیچه:

درد بالای کمر به دلیل درد ماهیچه در هنگام ورزش کردن، ورزش سنگین و یا حالت نادرست در هنگام ورزش است. علاوه بر این، درد در قسمت بالایی ریه همراه با درد در سینه می تواند آسیب به ماهیچه های بین دنده ها باشد.

بیماری های ستون فقراتی:

اختلالات نخاعی مانند فتخ دیسک های، مهره های ستون فقرات، ستون فقرات و یا سیاتیک می توانند موجب درد کمر شوند. ویژگی های درد بالای کمر ناشی از بیماری نخاعی و ستون فقرات می تواند باشد. در این حالت، باید وضعیت خود را هر چه زودتر بررسی کنید تا علت و نیز مناسب ترین درمان را مشخص کنید.

بیماری ریوی:

ریه ها داخل سینه هستند، بنابراین بیماری های ریوی می توانند موجب درد بالای کمر نیز شوند. درد در پشت شانه با علایم درد سینه باعث ناراحتی بسیار ناخوشایندی می شود. تنفس و تمرین برای بیماران مشکل است. آن ها حتی ممکن است دچار سرفه های شدید و عطسه کردن شوند.

آنفولانزا:

عفونت ویروسی یا باکتریایی می تواند باعث شود فرد درد داشته باشد، بنابراین ممکن است درد را در قسمت بالایی و پایینی تجربه کنند.

استرس:

استرس می تواند باعث درد بالای کمر شود. هرچه استرس بیشتری داشته باشید، درد شما بدتر خواهد شد.

نشانه های معمول درد بالای کمر چیست؟ علائم نگران کننده همراه با درد بالای کمر چیست؟

بیمارانی با درد خفیف تا شدید ناگهانی همراه با علایم دیگر نظیر درد سینه، تنگی نفس همراه بودند.

درد بالای کمر همراه با درد شانه و گردن همراه است.

دردی که بیش از سه ماه طول در این قسمت از کمر می کشد، به این معنی است که شرایط به مرحله مزمن منتقل شده است. درمان این شرایط بسیار دشوار است.

درد بالای کمر می تواند مربوط به سینه و اندام های قفسه سینه مانند ریه ها، پلورا، قلبی عروقی و بیمار باشد تا بیمار بتواند بر آن نظارت کند، ببینید درد ناشی از کجاست و چه دردی است:

سیاه رگ ریوی:ادم و تورم ریوی، برونشیت، یا آمبولی ریوی

اگر افراد مبتلا به بیماری های قلبی از درد کمر دردناک رنج می برند، درد به فک و بازو پخش می شود و ممکن است علائمی از حمله قلبی داشته باشند، این یک بیماری مهلک است.

آمبولی ریوی:

درد بالای کمر همراه با کوتاهی تنفس و خس خس می تواند علائم آمبولی ریوی و یا حتی سکته قلبی باشد.

چه کسی در معرض خطر بالای این بیماری است؟

افراد سالمند و افرادی که اغلب در اداره کار می کنند، سخت کار می کنند و یا ورزش بسیار سنگین می کنند، کسانی هستند که احتمالشان بیشتر است. شما می توانید به طور کامل عوامل خطر را کاهش دهید. برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

چه زمانی باید برای درد بالای کمر به پزشک مراجعه کرد؟

برای اجتناب از عوارض ناشی از درد بالای کمر، به محض تشخیص علایم اولیه بیماری، باید پزشک معاینه کرده و به موقع تحت درمان قرار گیرید. علاوه بر این، اگر علائم موردنظر در بالا را تجربه می کنید، باید فوراً به پزشک ماجعه کنید تا زندگی شما را حفظ کند.

15 درمان خانگی برای تسکین درد بالای کمر:

1. درمان درد بالای کمر با کمپرس گرم:

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است:استفاده از یک بطری آب داغ و یا یک تشک داغ برای ایجاد گرمای خشک. حوله را دور بطری آب بپیچید تا از سوختگی پوستتان جلوگیری کنید. هنگام استفاده از پدهای حرارتی به طور مداوم بیش از 15 تا 20 دقیقه استفاده نکنید. یک وان داغ و یا دوش نیز به شما کمک می کند تا به درد کمر بالا غلبه کنید.

2. تاثیرات کمپرس سرد بر درد بالای کمر:

برای تهیه یک بسته سرد، لطفاً از مراحل زیر پیروی کنید:

حوله را با آب سرد مرطوب کنید.آب باقیمانده را بگیرید. حوله را تا کنید و آن را در یک کیسه پلاستیکی با زیپ قرار دهید. برای 15 دقیقه در فریزر بگذارید. سپس می توانید آن را برای 10 دقیقه روی منطقه آسیب دیده بگذارید.

کیسه منجمد یا کمپرس یخ را در یک پارچه یا حوله بپیچانید، و این درمان را 3 بار در روز تکرار کنید، تا بهترین نتیجه را به دست آورید. همچنین می توانید از سبزیجات کوچک، مانند نخود یا ذرت هم استفاده کنید. این کار به پخش منظم خنک کننده کمک می کند.

ترکیب کمپرس گرم و سرد چیزی است که باید امتحان کنید. ابتدا، کمپرس آب گرم را برای 15 دقیقه اعمال کنید و سپس کمپرس سرد را برای 15 دقیقه. این کار را هر 2 ساعت به مدت 5 روز اعمال کنید.

این درمان می تواند التهاب افرادی که درد حاد یا مزمن دارند را کاهش دهد ؛ شما باید دقت کنید که تصمیم بگیرید آیا کمپرس سرد را انتخاب کنید یا گرم را. استفاده بد از این روش می تواند شرایط شما را بدتر کند ؛ بنابراین لطفاً دستورالعمل های ما را به دقت مطالعه کنید.

3. استفاده از صفحه های اسفنجی رولی برای درد بالای کمر:

برای اعمال این روش درمانی، لطفاً از این مراحل زیر پیروی کنید:

روی رولی دراز بکشید. این رول باید درست زیر تیغه شانه شما قرار گیرد. باسن خود را چند سانتی متر از زمین بلند کنید. سر و شانه خود را از روی زمین بردارید. از کف پاهای خود برای عبور کردن روی رول از جلو تا عقب پس از دراز کشیدن بر رویش برای چند دقیقه استفاده کنید.

شروع به تمرین با غلتک های فوم نرم. برخی از انواع رولرهای اسفنجی بطور کامل سخت هستند و معمولاً در سطح برای ایجاد نقاط تحریکی و مبتدی ممکن است با این رولرها آشنا نباشند. لطفاً این درمان را یک بار برای درمان شرایط خود اجرا کنید.

4. رفع درد بالای کمر با بهبود حالت بدن:

به نشستن و ایستادن خود در طول روز توجه کنید. شانه های شما باید آرام باشند و نباید آن ها را به جلو دراز کنید. سر باید در موضع مستقیم باشد، آن را به جلو یا پایین خم نکنید. هم چنین نشستن خود را برای مدتی طولانی محدود کنید.

هر 30 دقیقه به مدت 5 دقیقه بایستید و به مدت 5 دقیقه راه بروید. بیایید حالت بدنی خود را اغلب زمانی که نیاز دارید برای مدت های طولانی بایستید، تغییر دهید. در ابتدا عادت ندارید که حالات بدنی خود را اصلاح کنید، اما فقط کمی دقت کنید، احساس بهتری خواهید داشت.

5. ایمنی محیط کار برای کاهش درد بالای کمر:

دو پا را روی زمین مسطح بگذارید. آرنج و کمر باید پشتیبانی شوند. صفحه کامپیوتر باید هم سطح یا کمی پایین تر از سطح چشم تنظیم شود تا سر مجبور نشود به جلو خم شود. علاوه بر این، موس و کیبورد را خیلی دور نگه ندارید.

شما همچنین باید گوشی را در گوشه دیگر کنار صندلی قرار دهید تا زمانی که تلفن کنید بایستید. هیچ ژست یا ترتیبی از میز وجود ندارد که بتوان آن ها را برای همه اعمال کرد. با این حال، پیروی از اصول اولیه می تواند به شما کمک کند درد کمر خود را کاهش دهید.

6. تمدد اعصاب ماهیچه پیشرفته (PMR) برای درمان درد بالای کمر:

برای اعمال این روش درمانی، لطفاً از این مراحل زیر پیروی کنید:

یک مکان آرام برای انجام این تمرین پیدا کنید. برای حدود 15 دقیقه برنامه ریزی کنید. خودتان را راحت کن. لباس های تنگ نپوشید. بنشینید یا دراز بکشید. اگر بخواهید، می توانید به موسیقی گوش دهید. با ماهیچه های صورت و یا پا شروع کنید.

ماهیچه ها را تا جایی که ممکن است محکم فشار دهید. برای مثال، برای پیشانی، شما می توانید ابرو ها را تا حد ممکن بالا ببرید و پیشانی را چین و چروک کنید. این حرکت را برای 5 ثانیه نگه دارید، سپس آرام بگیرید. چشم و بینی خود را پایین بکشید.

تا جای ممکن چشمان خود را ببندید. 5 ثانیه صبر کنید، بعد آرام بگیرید. ادامه دهید تا گروه های ماهیچه ای را در بدن خود کشش دهید. هر گروه ماهیچه ها را برای 5 ثانیه نگه دارید و بعد آرام بگیرید. ماهیچه های اصلی باید بر روی پیشانی، چشم ها، بینی، لب ها، بازوها، بازوها، بازوها، بازوها، شانه ها، کمر، کفل، پاها و پاها متمرکز شوند.

7. تعویض تشک برای درد بالای کمر:

یک نوع تشک ممکن است برای یک نفر مناسب باشد، اما برای شخصی دیگر مناسب نباشد. شما باید نوع تشکی را انتخاب کنید که راحت باشید. به عنوان یکی از موثرترین درمان های خانگی برای دردهای بالای کمر در نظر گرفته می شود.

8. استفاده از طب سوزنی برای درد بالای کمر:

از پزشک خود برای متخصص طب سوزنی سوال کنید، مهم است که تمام ارائه دهندگان خدمات بهداشت و درمان با یکدیگر کار کنند تا از کمیسیون گواهی طب سوزنی ملی ایالات متحده برای طب سوزنی و طب شرقی مراقبت کنند.

9. حمام گرم برای درد بالای کمر:

این تنها آرامش بخش نیست بلکه به شما در مبارزه با درد به طور طبیعی کمک می کند. دوش آب گرم اثرات مشابهی با پدهای حرارتی یا کمپرس آب گرم دارد. گرما با خواص ضد درد آن در ترکیب با اثر ترمیم آب می تواند درد همراه با التهاب همراه با درد کمر را تسکین دهد.

10. کمک به درد بالای کمر با روغن اسطوخودوس:

با خواص ضد التهابی و ضد درد، این روغن ضروری در این لیست از درمان های خانگی برای درده ای بالای کمر, درد مفاصل و غیره ارزشمند است.

کاری که باید بکنید:

3-4 قطره روغن اسطخدوس را بر روی منطقه قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید. این کار را حداقل دو بار در روز تکرار کنید.

11. حمام نمک اپسوم برای تسکین درد بالای کمر:

اضافه کردن چند قطره روغن اساسی به نمک اپسوم, می تواند باعث آرامش بیشتری شود. برای استفاده از نمک اپسوم به عنوان یکی از درمان های خانگی این مراحل را انجام دهید.

روش1:

1-2 فنجان نمک اپسوم را به یک سطل آب اضافه کنید و 15 دقیقه در وان بمانید. این برنامه روتین را برای نتایج بهتر در هفته تکرار کنید

روش 2:

نمک اپسوم, نمک دریا و جوش شیرین را با نسبت 2:3:1 ترکیب کنید. سپس 6 قطره روغن اکالیپتوس را به هر 2 قاشق سوپ خوری این ترکیب اضافه کنید. سپس این مخلوط را در آب وان حمام بریزید و در وان بمانید. این برنامه روتین را در هفته تکرار کنید.

12. زردچوبه کمک کننده به رفع درد بالای کمر:

یک قاشق چای خوری زرد چوبه را در یک لیوان شیر داغ حل کنید. این ترکیب را حداقل دو بار در روز مصرف کنید.

نکته:

زرد چوبه در صورتی ایمن است که به صورت ادویه مصرف شود و احتمالاً یا با دوزهای دارویی ایمن. با این حال, شما ممکن است عوارض جانبی از استفاده از زردچوبه مثل اسهال, تهوع, و واکنش های آلرژیک را تجربه کنید.

افرادی با مشکلات کیسه صفرا مانند سنگ صفرا و یا افرادی که ظرف دو هفته آینده جراحی دارند، زرپچوبه نخورند. زنان باردار و شیرده همچنین باید از این ترکیبات اجتناب کنند.

13. نحوه درمان درد بالای کمر با زنجبیل:

1-2 اینچ زنجبیل را در یک فنجان داغ بریزید و بگذارید 5-10 دقیقه بماند. عسل (اختیاری) اضافه کنید و این مخلوط را زمانی که هنوز گرم است مصرف کنید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

یا می توانید از روغن زنجبیل برای ماساژ دادن خود استفاده بکنید.

توجه:اگر زنجبیل را به عنوان یک مکمل مصرف کنید با پزشک خود مشورت کنید. این گیاه ممکن است با داروهای رقیق کننده خون دخالت کند.

14. درمان درد بالای کمر با ورزش منظم:

شما می توانید انعطاف پذیری بدن را برای کمک به تسکین درد بهبود بخشید. تمرینات کششی و یوگا برای تسکین درد و جلوگیری از تکرار, ثابت شده اند. تای چیچوان یک هنر از حرکات آ،ام چینی است که با مدیتیشن مخلوط است.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که این هنر رزمی در تسکین بخشیدن به یک زن باردار که مشکلات مربوط به استخوان ها و مفاصل را تجربه می کند موثر است, آن ها باید قبل از شروع تمرینات تای چی با یک پزشک مشورت کنند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید