5 علت پولدار نشدن : افرادی با این نوع خصوصیات هرگز پولدار نمیشوند

742
graphicstock.com

5 علت پولدار نشدن : افرادی با این نوع خصوصیات هرگز پولدار نمیشوند

برای بسیاری از ما سوال است که چرا هرچه تلاش می‌کنیم، پولدار نمی‌شویم؟ کجای کار ما اشکال دارد که نمی‌توانیم مانند برخی افراد زندگی بدون دغدغه و عاری از بدهکاری داشته باشیم؟ برای پولدار شدن حتما به نکات مهم و ضروری در این مطلب دقت کنید.

8 نوع از افرادی که ،هرگز پول بدست نمیاورند و 5 دلیلی که اجازه نمیدهد شما پولدار شوید
عوامل بسیاری وجود دارد که تعیین می کند که آیا در مدیریت پول موفق هستید یا خیر اما از این عوامل ، عادت ها و صفات شخصی شما شاید بزرگترین باشند. اگر از زمره افراد لیست زیر هستید، بهتر است عادات خود را تغییر دهید ؛هرچه زودتر این کار را انجام دهید ،سرمایه بیشتری ذخیره میکنید پس برای داشتن آگاهی لازم ادامه این بخش را حتما مطالعه کنید.

افرادی با این نوع خصوصیات هرگز در برابر پول پیروز نیستند:

1. به تاخیر انداز:

اینها افرادی هستند که همه تصمیمات پولی را به فردا واگذار میکنند (که هرگز نمی آید). به عنوان مثال، تنظیم بودجه و پیروی از آن سخت است . یک procrastinator همیشه یک دلیل پیدا خواهد کرد که چرا الان این کار را انجام دهد.

- Advertisement -

2. انکار کننده:

انکار کنندگان همگام با گروه اول پیش می روند ، حتی در اکثر موارد از آنها پیشی می گیرند. این افراد از پذیرفتن هرگونه مصیبت مالی خودداری میکنند. هیچ پولی در کارت اعتباری نگه نمیدارند. هیچ ذخیره مالی ندارند. این روال همچنان ادامه دارد.

3. پول خور یا زالو:

این افراد فقط به شرایط مالی کوتاه مدت نگاه می کنند و در بلند مدت سرمایه ای نخواهند داشت. مشکل افراد پول خور یا زالو این است که بیش از حد مهربان هستند که از این افراد را در خانواده دیده اید. اما آنها فقط زمانی که از شما چیزی می خواهند، مهربان می شوند .به خصوص در مورد پول.

4. پر افاده:

این افراد حس برتری مالی نسبت به دیگران دارند. آنها هر کاری می کنند تا به چشم بیایند. هر دو سال یکبار، آخرین مدل آیفون، ساعتهای طلایی و یک ماشین جدید دارند اما تمامی آنها را با قرض و قسط خریداری کرده اند و حساب هایشان خالی است.

5. بیش از حد دست و دل باز:

افراد دست و دل باز همیشه سعی می کنند مهربان باشند. شما این نوع افراد را خیلی خوب می شناسید:این مادر است که تمام پول خود را به پسرش می دهد، تا آن را خرج کند ؛ این عمو یی است که تمام سرمایه خود را برای بدهی دوستش خرج می کند . این که از لحاظ مالی به دیگران کمک کنیم خوب است اما نه به بهای بی پولی خود. این افراد امنیت مالی خود را قربانی می کنند تا دیگران راضی باشند.

6. شکست پذیر :

این افراد خیلی قبل تر سرمایه خود را باخته اند، زیرا فکر می کنند هیچ اتفاق خوبی برایشان نمی افتد و کاملا ناامید هستند.آنها سرمایه گذاری نمی کنند، زیرا هیچ پولی ندارند. هیچ وقت ریسک نمی کنند ،چون خود را بازنده می بینند. آنها برای ارتقا شغلی تلاش نمی کنند ،چون می دانند کس دیگری آن را می گیرد. شکست پذیری یک اتفاق ناگوار است و ایجاد انگیزه در این افراد بسیار دشوار است، زیرا آنها متقاعد شده اند که همه چیز بر ضد آنها است.

7. بی اطلاع و نا آگاه از دلایل پولدار نشدن:

آنها می گویند که دانش، یک چیز خطرناک است. خب، وقتی موضوع به پول برسد اینطور نیست.افراد بی اطلاع از نحوه عملکرد بازار بی خبر هستند و تفاوت بین اوراق قرضه و سهام را نمیدانند. آنها زمانی که نرخ سرمایه رشد می کند ،همچنان در سایه هستند و در نهایت، بی اطلاع بودن منجر به از دست رفتن پول می شود.

8. خریداران بی برنامه از علت های پولدار نشدن:

دو راه وجود دارد که نگهدارنده ها هرگز پول را برنده نمی شوند چراکه همه پول را خرج وسایل میکنند ؛ آنها کل پول خود را صرف خرید وسایلی می کنند که ،هیچ وقت از آن استفاده نمی کنند، اتاق ها با محصولات موجود در کیسه ها پر میشود. شمع و مقالات و کتابها. چالش های زیادی وجود دارد که آنها هیچ وقت قادر به فکر کردن در مورد مسائل دیگر نیستند، به خصوص در مورد وضعیت مالی .

علت و دلیل اصلی پولدار نشدن چیست؟

کار امروز را به فردا می سپارید:
علت سوم پولدار نشدن آدم ها انداختن کار امروز به فرداست. آدم ها همیشه برای شروع نکردن کاری که لازم است برای رسیدن به استقلال مالی انجام دهند، بهانه دارند. براهمیشه ماه خوبی نیست، فصل خوبی نیست یا سال خوبی برای شروع نیست. بازار کساد است ، وضعیت و شرایط اقتصادی در صنعت خوب نیست و دهها بهانه دیگر.

شما با آدم های پولدار معاشرت ندارید

مهمترین دلایل پولدار نشدن برخی ها ، این است که هیچ وقت همراه بودن و معاشرت با افراد پولدار برایشان اتفاق نمی افتد. یک فرد متوسط در خانواده ای بزرگ شده است که هیچ وقت کسی که پولدار باشد را نمی شناخته ؛ با آدمهایی معاشرت و کار می کند که پولدار نیستند ؛ هیچ الگوی پولداری روبروی خود ندارد شاید برایتان عجیب باشد ولی بسیاری از کارشناسان این موارد به نظر ساده را دلیلی برای نداشتن انگیزه با هدف پولدار شدن می دانند.

شما هیچ تصمیمی برای پولدار شدن ندارید

علت دوم پولدار نشدن شما این است که هیچ وقت برای آن تصمیم نمی گیریم. اگر برای برداشتن اولین قدم ها تصمیم نگیرد، همان جا که هستید خواهید ماند. اگر به انجام کارهایی که همیشه می کنید، ادامه دهید، به همان جایی خواهید رسید که در حال حاضر و همین امروز هستید.

چشم انداز مالی ندارید

پنجمین دلیل نداشتن چشم انداز زمانی است ، بله درست متوجه شدید شما چون هیچ چشم انداز مالی ندارید پس نمیتوانید فرد پولداری شوید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید