غذاهای مفید برای بوی بد عرق بدن وعلت آن

793

غذاهای مفید برای بوی بد عرق بدن وعلت آن

عرق یک پدیده طبیعی است که موجب دفع مواد زاید بدن می شود، اما عرق بدبو برای فرد و اطرافیان غیرقابل تحمل می شود. آیا می دانید برای رفع بوی بد عرق بدن چه باید کرد؟

در این مطلب به غذاهای مفید برای خلاصی از بوی بد عرق اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

- Advertisement -

آب گوجه‌فرنگی بنوشید

خیلی ساده است. آب گوجه‌فرنگی را بگیرید و میل کنید. البته شاید نوشیدن آن چندان ساده نباشد اما به مرور به طعم آن عادت خواهید کرد. این کار بعد از چند هفته تغییر اساسی در میزان تعریق بدن خواهد داشت. یعنی به طبیعی‌ترین شکل ممکن می‌توانید کمتر عرق کنید.

بفرمایید جعفری

جعفری خواص فوق‌العاده‌ای دارد که همچنین می‌تواند شما را از شر تعریق بیش از اندازه خلاص کند. در واقع کلروفیل به جذب بوهای نامطبوع بدن کمک می‌کند. کار چندان سختی نیست. هر روز مقداری جعفری بجویید تا زیاد عرق نکنید و عرقتان بوی بد هم ندهد.

بفرمایید دمنوش مریم گلی

مریم گلی هم از آن دست گیاهانی است که خواص زیادی دارد. برای کنترل تعریق زیاد می‌توانید به این گیاه اعتماد کنید.

می‌توانید از دمنوش آن استفاده کنید تا بعد از چند هفته اثرش را در کنترل تعریقتان احساس کنید.

البته اگر مشکل خاصی دارید و یا باردار هستید نباید بدون مشورت با پزشک از این گیاه به خصوص تنتور آن استفاده کنید.

خیلی خنک بنوشید بیشتر عرق می‌کنید

نوشیدنی‌ها و مایعات خیلی خنک و به اصطلاح تگری بیشتر عرقتان را در می‌آورد. می‌پرسید چرا؟ به خاطر اینکه باعث می‌شوند بدن به یک باره سرما را جذب کند و بلافاصله عکس‌العمل نشان دهد. یعنی اینکه به فکر تنظیم دمای بدن و گرم کردن آن باشد. در این صورت نیز عرق خواهید کرد تا دمای بدن تنظیم شود. البته منظورمان این نیست که در دل گرما چای داغ بنوشید چون گرمای زیاد نیز باعث تعریق بیشتر می‌شود. منظورمان این است که از یک باره سر کشیدن نوشیدنی‌های تگری خودداری کنید. اجازه دهید نوشیدنی یا آب در دمای محیط بماند و بعد میل کنید.

ادویه‌ها عرق را بد بو می‌کنند

هر ادویه و یا سبزی خیلی معطری مانند شنبلیله باعث بودار شدن عرق می‌شود. زمانی که به عنوان مثال ادویه‌ی کاری میل می‌کنید تعریق زیر بغل زیاد و بودار خواهد شد. از مصرف غذاهای خیلی تند و پرادویه تا حد ممکن بپرهیزید.

سیر و پیاز

سیر و پیاز حاوی ترکیبات گوگردی هستند که باعث بد بو شدن تعریق خواهد شد.

مواد غذایی سرشار از زینک

مواد غذایی سرشار از روی (زینک) مثل برخی از غذاهای دریایی و جگر گوساله باعث تشدید بوی بد بدن می‌شود. البته اگر مصرف این مواد غذایی به طور روزانه و افراطی نباشد مانعی برای خوردن آن‌ها وجود ندارد. چرا که «روی» برای بدن لازم است.

چای نعناع

روشی که علم نوین به تأثیرگذاری آن پی برده است، مصرف چای نعناع است. تا به امروز اطلاعات کمی در خصوص تأثیرگذاری مصرف این ماده غذایی بر کاهش تعریق وجود داشته اما افرادی که این روش را به کار گرفته‌اند تأثیرگذاری آن را در خود گزارش داده‌اند. نحوه تأثیرگذاری آن مانند آب شلغم است. در واقع نعناع با تأثیر بر غدد عرقی باعث کاهش فعالیت آن می‌شود. برای رسیدن به فواید چای نعناع در کاهش تعریق لازم است روزانه تنها یک یا دو فنجان از آن را مصرف کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید