۸ فرمول طلایی هنگام خرید برای آنکه کــــرونا نگیرید

2378
graphicstock.com

۸ فرمول طلایی هنگام خرید برای آنکه کــــرونا نگیرید

در روزهایی که شیوع کرونا در کنار انجام کارهای روزمره نگران کننده شده است، می توان با رعایت اصولی ساده اما کاربردی از ابتلای به این بیماری جلوگیری کرد.

توجه به نکاتی هرچند ساده اما موثر در زندگی روزانه به کنترل شیوع کرونا و مدیریت این بیماری کمک می‌کند که در این بسته خبری به چند نمونه از این عادات اشاره می‌شود.

در چنین شرایط فعلی کشور بهتر است خرید‌ها را به صورت اینترنتی انجام داد تا از تردد‌های غیر ضروری جلوگیری شود و در صورت نیاز به مراجعه حضوری، حداقل ۱-۲ متر با دیگران فاصله داشته باشید.

- Advertisement -

هنگام خرید، ساک شخصی خود را همراه ببرید و از چرخ‌ها یا سبد‌های عمومی که در فروشگاه‌ها وجود دارد استفاده نکنید، زیرا افراد بسیاری به این وسایل دست زده اند.

برای چند روز خرید کنید تا کمتر نیاز به خروج از خانه داشته باشید البته توجه کنید که نیازی به انبار کردن و خرید بیش از حد وجود ندارد.

اگر همسایه شما بیمار یا سالمند است و نزدیکانشان امکان رسیدگی به آن‌ها را ندارند، شما می‌توانید به همسایه تان پیشنهاد کنید که هنگام خرید، لوازم مورد نیاز آن‌ها را برایشان بخرید.

در مجتمع‌های ساختمانی یک نفر می‌تواند مسئولیت خرید را بر عهده بگیرد؛ خرید‌های غیر ضروری را تا عادی شدن شرایط به تاخیر بیاندازید و با برنامه قبلی و لیست خرید ضروری به بازار برویم.

هنگام خرید بهتر است از ماسک استفاده کنید البته ماسک اساسا برای افرادی که بیمار هستند و سرفه می‌کنند توصیه شده است و افراد سالم در صورتی که فاصله اجتماعی را رعایت کنند قاعدتا نیازی به ماسک ندارند؛ در نهایت باید به روش صحیح ماسک را از صورت خود درآورید و در سطل آشغال بیاندازید؛ دست شما هنگام درآوردن ماسک نباید با سطح خارجی آن تماس داشته باشد.

از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید؛ این نوع دستکش را پس از پایان خرید به شیوه‌ای که دست شما به سطح خارجی دستکش کشیده نشود از دست در آورید و در سطل آشغال بیاندازید؛ در این حالت نیز توصیه می‌شود هنگام رسیدن به خانه، دستهایتان را با آب و صابون بشویید.

امکان انتقال ویرورس از طریق اسکناس کم است

توصیه می‌شود که هنگام خرید از کارت بانکی استفاده کنید تا اسکناس‌هایی که ممکن است با دست افراد زیادی تماس داشته و حاوی ویروس باشد به دست شما منتقل نشود؛ با این حال سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که امکان انتقال ویروس از طریق اسکناس بسیار کم است.

دستگاه‌های کارت خوان هم ممکن است آلوده به ویروس باشد بنابراین بعد از وارد کردن رمز خود و بیرون کشیدن کارت بانکی مراقب باشید که دستتان را به صورتتان نزنید و پس از بازگشت به خانه، کارت بانکی را در جای خاصی قرار دهید که دست کسی با آن تماس نداشته باشد و آن را ضدعفونی کنید؛ دستهایتان نیز به روش صحیح با اب و صابون بشویید.

پس از خرید به خانه بروید تا مرحله بعدی گندزدایی را برای حصول اطمینان از آلوده نبودن وسایل خریداری شده به ویروس کرونا، انجام دهید.

 

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید