قوی ترین آنتـی بـیوتیــک طبیعی برای پاکسازی بدن از عـفونت

937
 استفاده‌ی بی‌رویه و بی‌دلیل از آنتی‌بیوتیک‌های شیمیایی ممکن است عوارضی برای بدن به‌همراه داشته باشد و باعث ایجاد مقاومت میکروب‌ها شود.  در ادامه 11 آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت های بدن معرفی میکنیم که سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و بهتر از قرص های صنعتی میباشد

آنتی بیوتیک ها به خصوص آنتی بیوتیک طبیعی انتخاب نهایی برای عفونت های باکتریایی هستند. آنتی بیوتیک های طبیعی بسیاری در اطراف ما وجود دارد. آنتی بیوتیک های طبیعی بسیار مقابل عفونت های باکتریایی تاثیر می گذارد.

graphicstock.com

آنتی بیوتیک طبیعی11 آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت های بدن

1. سیر : سیر مخصوصا سیر خام برای مقابله با آنتی بیوتیک بسیار مناسب است. سیر حاوی رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان است.

2. عسل : یکی دیگر از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی عسل است که برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن مقابل باکتری استفاده می شود، همچنین برای درمان سوختگی و زخم مناسب است. چای گیاهی وقتی با عسل مخلوط شود به درمان عفونت های داخلی باکتریایی کمک می کند.

- Advertisement -

3. پیاز : پیاز هم مثل سیر است، پیاز و سیر بعد از پخته شدن خاصیت آنتی بیوتیکی خود را از دست می دهند. خوردن پیاز خام به کاهش درد، عفونت، سرماخوردگی و سرفه کمک می کند.

4. کلم : کلم یکی دیگر از آنتی بیوتیک های طبیعی است که ایمنی بدن را بالا میبرد و حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C است. سالاد کلم یا آب کلم خام با عسل تاثیر شگفتی روی بدن می گذارد.

5. عصاره ی دانه ی گریپ فروت : عصاره گریپ فروت مقابل ویروس های بیشمار، باکتریها، انگل ها و گیاه های قارچی از بدن دفاع می کنند.

6. سرکه سیب : مطالعات نشان داده که سرکه سیب ویژگی آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کنندگی دارد. شما می توانید به شکل های مختلف از سرکه سیب استفاده کنید.

7. روغن طبیعی نارگیل : روغن نارگیل ویژگی ضد عفونی کنندگی دارد که به بالا بردن ایمنی بدن و درمان بیماری ها کمک می کند.

8. زنجبیل : یکی از دسترس ترین آنتی بیوتیک های طبیعی زنجبیل است که در درمان سرماخوردگی ، آنفولانزا، حالت تهوع، درد مفاصل و دل درد استفاده می شود.

9. دارچین : دارچین یکی از ادویه های غنی است که غذا را خوشبو میکند و حاوی مقادیری آنتی بیوتیک است.

10. پرتقال : پرتقال و آناناس حاوی ویتامین c فراوانی است که ایمنی بدن را بالا می برد و بدن شما را سالم نگه می دارد

11.زرد چوبه

زردچوبه خواص آنتی باکتریایی عالی را در برابر انواع مختلف باکتری ها نشان می دهد. خاصیت ضد التهابی زرد چوبه می تواند به افزایش ایمنی تا حد زیادی کمک کند

اغلب آنتی‌بیوتیک‌ها در موارد زیر تجویز می‌شوند:

  • پیشگیری از گسترش بیماری عفونی؛
  • جلوگیری از وخامت یا خطرناک‌شدن بیماری؛
  • سرعت بخشیدن به بهبودی جراحت یا بیماری؛
  • جلوگیری از پدید آمدن عواقب ناشی از عفونت باکتریایی.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید