نرسیدن یا دیر به ارگــاســم رسیدن در مردان ناشی از چیست؟

1133
graphicstock.com

نرسیدن یا دیر به ارگاسم رسیدن در مردان ناشی از چیست؟

یکی از مشکلات مربوط به ارضای جنسی در مردان، عدم انزال یا انزال دیررس است… اگر به این نتیجه رسیده اید که مثل سایرین توانایی به ارگاسم رسیدن را ندارید و دچار سرخوردگی جنسی شده اید و با ناامیدی به رختخواب می روید حتما بخوانید

مشکل در ارگاسم در مردان و علل آن

بسیاری از مردان در طول دوره زندگی خود اختلالات ارگاسم (ارضای جنسی) را تجربه می کنند. در اغلب موارد، مشکلات روانی از جمله اضطراب، استرس شغلی و تاریخچه سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، عامل اصلی این اختلالات به شمار می روند.

یکی از مشکلات مربوط به ارضای جنسی در مردان، عدم انزال یا انزال دیررس است. نرسیدن به ارگاسم معمولا به دلیل مشکلات مربوط به گیرنده های دستگاه تناسلی که اغلب به دلیل آسیب عصبی ناشی از دیابت ایجاد می شوند، ایجاد می شود.

- Advertisement -

دیابت علایمی همچون بی حسی پاها، تشنگی، خارش پوست، ادرار زیاد، خستگی و همچنین نرسیدن به ارگاسم را به همراه دارد. همچنین چاقی و اضافه وزن نیز منجر به مشکلات جنسی از جمله اختلالات نعوظ و کاهش میل جنسی می شود.

اگر با چنین مشکلی روبه رو هستید، برای بررسی میزان قندخون و ابتلا به دیابت حتما به پزشک مراجعه کنید. اصلاح شیوه زندگی از جمله پیروی از رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم در کنترل دیابت نقش بسزایی ایفا می کند.

چه چیزهایی مانع از ارگاسم می شوند؟

عواملی که مانع از رسیدن به ارگاسم می شوند می تواند هر چیزی باشد از منفی بافی گرفته تا مشکل عدم صمیمیت یا عوارض جانبی داروهایی که روی میل جنسی اثر می گذارند.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در نرسیدن به ارگاسم وجود دارد عدم شناخت خودتان است. برای یک زن بسیار مهم است که بدن خود را کشف کند و بداند چه چیزهایی را دوست دارد و بداند رسیدن به ارگاسم چه مفهومی دارد.

مشکلات سلامتی هم یکی از موانع رسیدن به ارگاسم هستند. برخی بیماری ها از جمله دیابت و ام اس می تواند روی اعصاب تاثیر گذاشته و توانایی رسیدن به ارگاسم را از شما ابگیرد. اگر افسردگی دارید و داروهای خاص ضد افسردگی مصرف می کنید هم ممکن است مانع از رسیدن شما به ارگاسم شود.

ممکن است ترس از رابطه جنسی یا درد مداوم داشته باشید که در اینصورت حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

برای رسیدن به ارگاسم خودتان را کشف کنید

از شریک زندگیتان بخواهید قسمت های مختلف بدن شما را لمس کند، بمکد، بلیسد یا هر کار دیگری که به ذهنتان می رسد. خودتان هم می توانید همین کار را انجام دهید تا بتوانید نقاط حساس بدن خود و نحوه لمسی که دوست دارید را کشف کنید. هدفتان رسیدن به ارگاسم نباشد و صرفا به دنبال کشف نقاط و حرکات لذت بخش برای خودتان باشید. باید ار نظر فکری، احساسی و فیزیکی عواملی که باعث لذت بخشیدن به شما می شوند را پیدا کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید