عجیب اما واقعی ؛ طوطی سخنگو راز سرقت را فاش کرد

817

پرونده‌ای مبنی بر سرقت خانه به شیوه زورگیری برای رسیدگی تخصصی  به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارسال شد و برای بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان مبارزه با سرقت‌های خاص قرار گرفت

شاکی در خصوص شرح ماجرا اظهار داشت: ساعت 11:00 صبح  در خانه‌ام واقع در خیابان جشنواره در حال استراحت بودم با توجه به اینکه چند پرنده آوازه خوان و یک طوطی – کاسکوی سخنگو داشتم ناگهان صدای کاسکو بلند شد، با تعجب می‌خواستم کنار قفس طوطی بروم که ناگهان فردی نقابدار با سلاح سرد مرا تهدید و گفت، اگه صحبت یا سر و صدا کنی می‌کشمت و فرد دیگری که او هم صورتش را پوشانده بود دست و پای مرا بست و همه پرنده‌ها، پول نقد و طلاهایم به ارزش سه میلیارد ریال را سرقت کردند و پا به فرار گذاشتند

- Advertisement -

پس از این شکایت با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله اکیپی از کارآگاهان به محل سکونت متهم اعزام و در تحقیقات میدانی موفق شدند هویت یکی از سارقان به‌ نام ناصر 36 ساله را که سابقه دار بود ، شناسایی کنند و دریافتند که ناصر مدتی پیش نیز به جرم سرقت در زندان بوده است

کارآگاه این پرونده در تشریح گفت: مخفیگاه ناصر در حوالی خیابان نبرد شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی، کارآگاهان موفق شدند اولین متهم پرونده را دستگیر و در بازرسی از خانه وی تعدادی از اموال سرقتی شاکی کشف شد.

اما کارآگاهان زمانی که قصد ترک خانه ناصر را داشتند صدایی عجیب شبیه انسان را از داخل انباری شنیدند که توجه آنها را به خود جلب کرد و پس‌از بررسی انباری مشخص شد، طوطی کاسکو سخنگو سرقتی نیز در آنجا پنهان شده است و در حال سر و صداست !

با کشف طوطی سرقتی دیگر جرم سارق برای پلیس ثابت شده بود و متهم به ناچار به جرم خود اعتراف و اقرار کرد و گفت: بقیه پرنده‌ها را در محل کارش نگهداری می‌کند و سرقت از خانه مال باخته را با همکاری همدستش سعید 34 ساله که از دوستان قدیمی شاکی است، مرتکب شده است.

این مقام پلیسی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم دوم پرونده نیز در دیلمان شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی کارآگاهان موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند. وی اظهار کرد، می‌دانستم همیشه در خانه دوستم مقادیر زیادی طلا و پول وجود دارد. این اطلاعات را با ناصر در میان گذاشتم و تصمیم به سرقت گرفتیم. طلاها را برای فروش به بازار بردم و به قیمت یک میلیارد و پانصد میلیون ریال آنها را فروختم و بقیه اموال سرقتی را بین هم تقسیم کردیم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به اظهارات صریح متهمان و قبول بزه انتسابی حسب دستور مقام قضایی هر دو متهم روانه زندان شدند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید