با معده خالی چه کار هایی را نباید انجام داد ؟(این کارها به معده آسیب جدی میزند)

972
graphiscstock.com

با معده خالی چه کار هایی را نباید انجام داد ؟(این کارها به معده آسیب جدی میزند)

گرسنگی مانع به خواب رفتن می شود و اگر هم به خواب رفتید ، خوابی سطحی را خواهید داشت . در این صورت دچار کمبود خواب خواهید شد و جالب است بدانید که کمبود خواب خود باعث افزایش هورمون های گرسنگی می شود . اگر دقت کرده باشید شب هایی که شام نخورده ایم روز بعد غذای بیشتری می خوریم .

برخی از کار ها را نباید با معده خالی انجام داد . در این مقاله ما به کارهایی که با معده خالی نباید انجام دهیم اشاره ای می کنیم .

کارهایی که نباید با معده خالی انجام داد !

مصرف داروهای ضدالتهابی

داروهایی همچون آسپرین ،‌پاراستامول و کلیه داروهای ضدالتهابی را نباید با معده خالی مصرف کرد زیرا نه تنها تاثیری ندارد بلکه ممکن است مشکلاتی را برای بدن ایجاد کند . ( مشکلاتی همچون خونریزی معده)

- Advertisement -

نکته : شیر اثرات منفی که داروهای ضد التهابی دارد را کاهش می دهد .

نوشیدن قهوه

قهوه بدون کافئین تولید اسید را تحریک کرده و ممکن است نوشیدن قهوه با معده خالی باعث سوزش معده و سایر مشکلات دستگاه گوارش شود .

صرف صبحانه پس از نوشیده قهوه نیز منجر به کمبود سروتونین می شود . سروتونین نوعی هورمون در بدن است که با افزایش آن در بدن احساس شادی خواهید داشت .

بهترین روش مصرف قهوه برای کسانی که عادت به نوشیدن قهوه هنگام صبح دارند ،‌ مصرف قهوه با شیر یا خامه است . زیرا چربی که در شیر وجود دارد اثرات منفی را کاهش می دهد .

جویدن آدامس

جویدن آدامس موجب تولید شدن اسید گوارش شده و باعث از بین رفتن پوشش معده می شود . مصرف بیش از اندازه آدامس منجر به گاستریت یا ورم معده می شود . طبق تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته ،‌ افرادی که زیاد آدامس می جوند بیشتر از سیب زمینی سرخ شده و ابنبات نسبت به سبزیجات و میوه ها استفاده می کنند .

توصیه : از خوردن آدامس هایی که حاوی سیکلامات یا اسپارم هستند بپرهیزید و بیشتر از آدامس هایی که شیرین کننده طبیعی دارند مانند زایلیتول ، سوربیتول استفاده کنید زیرا ضرر کمتری دارد . از جویدن آدامس بیش از 10 دقیقه حتی با معده پر خودداری کنید .

رفتن به رختخواب

گرسنگی مانع به خواب رفتن می شود و اگر هم به خواب رفتید ، خوابی سطحی را خواهید داشت . در این صورت دچار کمبود خواب خواهید شد و جالب است بدانید که کمبود خواب خود باعث افزایش هورمون های گرسنگی می شود . اگر دقت کرده باشید شب هایی که شام نخورده ایم روز بعد غذای بیشتری می خوریم .

توصیه : قبل از خواب نه پرخوری داشته باشدی نه کم خوردی . بهترین مواد ها قبل از خواب ،‌ محصولات لبنی هستند زیرا حاوی منیزیم و کلسیم فراوانی هستند .

فعالیت شدید

عده ای فکر می کنند که ورزش کردن با معده خالی تاثیر بیشتری بر لاغری و چربی سوزی دارد و کالری بیشتری را می سوزاند . این کار اشتباه است و حتی ممکن است به جای چربی ها عضلات واقعی نیز از بین بروند . در صورتی که معده خالی باشد شدت تمرین نیز کاهش می یابد زیرا بدن انرژی کافی را برای ورزش کردن ندارد .

نکته : به جای تمرین های شدید از ورزش های هوازی استفاده کنید . در صورتی که مشکل گوارشی دارید ،‌ بهتر است قبل از اینکه ورزش کنید ،‌ میان وعده ای میل کنید زیرا فعالیت بدنی باعث تولید اسید معده شده و این برای معده خالی مضر است .

نوشیدن آب مرکبات

اسیدها و الیاف موجود در میوه ها و مرکبات معده خالی را تحریک می کند ، به ویژه برای افرادی که گاستریت یا ورم معده دارند یا در معرض خطر ابتلا به آن هستند خطرناک است.

نکته : آب مرکبات تازه در صورت رقیق کردن آن با آب به نسبت 1: 1 (برای مبتلایان به فشارخون) یا 2: 1 (برای دیگران) ، چیزی جز فواید آن به همراه نخواهد داشت.

گفتگو کردن

طبق تحقیقات محققان ،‌ گرسنگی باعث می شود تا ارام نباشیم . کنترل کردن خود نیاز به انرژی دارد . پس زمانی که معده خالی است ،‌ این کنترل کردن از دست خارج می شود .

توصیه : قبل از اینکه بخواهید با کسی به گفتگو بپردازید چیزی بخورید در صورتی که فرصت برای خوردن یا نوشیدن ندارید سعی کنید موقع گفتگو خوراکی ای را به همکار خود پیشنهاد دهید. این امر گفتگو را دوستانه تر می کند.

کاری که می توانید هنگام گرسنگی انجام دهید:

مناسب ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که مقداری غذا بخورید. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که کمتر مشهود است و با معده خالی انجام می شود.

حل مشکلات، تمرکز کردن و توجه هنگام گرسنگی بیشتر می شود. به گفته محققان ، این میراث گذشتگان اولیه ما است که تمام تلاش خود را برای تهیه غذا قرار داده اند . هورمون گرسنگی همچنین به انجام کارهای مختلف ، تحریک کننده فعالیت مغز است.

انتخاب کنید، اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی را انتخاب کنید سعی کنید آن را با معده خالی انجام دهید . تحقیقات نشان می دهد که گرسنگی افراد را به تصمیمات موفق تر منتقل می کند. مطمئناً وقتی مسائل مالی ، روابط یا سلامتی در معرض خطر باشد ، بهتر است از این روش استفاده نکنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید