نحوه شستن و ضد عفونی کردن میوه ها و سبزیجات به روشی کاملا ارزان و مطمئن

4459
graphicstock.com

آیا معمولاً میوه ها و سبزیجات خود را با آبکشی در زیر آب سرد و آب شستشو می دهید؟ اکثر مردم این کار را می کنند.

این روش به خوبی کار می کند تا برخی از مانده های سموم دفع آفات از برخی اشکال تولید خارج شود.

مواد متعددی از آب معمولی مؤثرتر هستند. این موارد شامل آب نمک ، آب سرکه یا جوش شیرین است. خواندن را ادامه دهید تا نحوه استفاده مؤثر از آنها را مشاهده کنید.

- Advertisement -

شستشو با آب نمک و سرکه

آب نمک یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای از بین بردن برخی از سموم دفع آفات است.

در مطالعه‌ای که در کنترل غذا انجام شده است ، محققان سبزیجات را به مدت 20 دقیقه در سرکه ، محلول آب نمک یا آب ساده شستشو دادند تا باقیمانده سموم دفع واز بین ببرد.

یک محلول 10٪ آب نمک موثرترین و بسیار بیشتر از شستن با آب معمولی است.

مشخص شد که سرکه کامل به همان اندازه مؤثر است. اما استفاده از سرکه بسیار گران خواهد بود و غذاهایی با طعم سرکه ناخوشایند سرکه باقی می گذارد ، و آن را برای ایده آل برای یک شستشوی روزانه سبزیجات کمتر می کند.

بهترین راه برای شستن میوه ها و سبزیجات

آنچه ممکن است بهترین راه برای تمیز کردن میوه ها و سبزیجات باشد ، ناشی از یک مطالعه جدید است که در ژورنال شیمی و مواد غذایی شیمیایی منتشر شده است. این مطالعه به مقایسه اثربخشی آب ساده ، محلول جوش شیرین و آب است.

شاید با کمال تعجب ، محلول جوش شیرین در از بین بردن بقایای آفت کش ها هم روی سطح و هم در زیر پوست سیب ها مؤثر باشد. و برای از بین بردن کامل آفت کش ها 12 تا 15 دقیقه زمان لازم است.

نحوه شستن سبزیجات

اکثر مردم هرگز سبزیجات را بیش از چند دقیقه نمی شستند ، بنابراین نتایج مطالعات را با کاربردهای روزمره تر سازگار می کنیم.

مسلماً ، این نتایج به اندازه نتایج مطالعه مؤثر نخواهد بود ، اما باید مؤثرتر از آب معمولی باشد.

در اینجا روشی سریع و آسان برای شستن سبزیجات با استفاده از جوش شیرین وجود دارد:

برای سبزیجات برگ دار

یک ظرف را با سبزیجات سالاد پر کنید ، سپس با آب پر کنید.
یک قاشق چایخوری جوش شیرین را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
سبزیجات خود را به مدت یک دقیقه خیس کنید ، سپس بشویید و خشک کنید.
اگر یک ظرف مخصوص سالاد ندارید ، می توانید سبزیجات ، آب و جوش شیرین را به یک کاسه بریزید ، بگذارید آنها را خیس کنند ، در یک ظرف کشیده ، آبکشی کنند و سپس خشک کنید.

شستن قارچ

در دنیای آشپزی بحث هایی در مورد نحوه تمیز کردن قارچ وجود دارد.

بعضی از سرآشپزها ترجیح می دهند قارچ ها را به آرامی با حوله مرطوب پاک کنند. با این حال ، برای تمیز کردن کامل قارچ ها ، می توانید قارچ ها را به آرامی با استفاده از یک چاقو خرد کنید و سپس آنها را به سرعت در زیر آب جاری بشویید. پس از آن قارچ ها را با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید.

نحوه شستن سایر سبزیجات

یک کاسه بزرگ را با آب پر کنید.
سپس یک قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید.
سبزیجات را اضافه کنید.
برای یک یا دو دقیقه خیس کنید.
با یک برس تمیز کنید.
و در آخر ، سبزیجات را بشویید.

نحوه شستن میوه ها

میوه های صاف پوست مانند سیب ، گیلاس را می توان در حمام جوش شیرین به همان روش سبزیجات شستشو داد.

توت ها را می توانید در زیر آب سرد در یک آبکش شستشو دهید ، سپس قبل از اینکه بخواهید آنها را بخورید ، به آرامی با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله های کاغذی خشک کنید.

اگرچه غریزه شما ممکن است شستن توت ها هنگام آوردن آنها به خانه باشد ، اما انجام این کار باعث افزایش رطوبت و تسریع فساد ، میکرو فلورا و قالب می شود. به همین دلیل بهتر است که آنها را خیلی زود قبل از خوردن آنها بشویید.

برای تمرین بهداشت مواد غذایی خوب ، یادگیری نحوه شستشوی محصولات مهم است ، هنگام شستن میوه و سبزیجات ، تهیه جوش شیرین یا محلول نمکی خود ممکن است بهترین گزینه باشد.

اما این نباید چیزی باشد که باعث استرس شما شود. به سادگی خیساندن سبزیجات برای چند دقیقه یا شستشوی محصول خود در آب در حال اجرا به مدت حداقل 30 ثانیه کمک خواهد کرد تا غذایی که می خورید و سرو کنید ایمن باشد.

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید. اما قدم بعدی را بردارید و بهترین تلاش خود را برای تمیز کردن آنها انجام دهید ، بدانید که شما برای سلامتی خود و سلامتی خود بسیار خوب انجام داده اید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید