۱۲ خاصیت فوق العاده و باورنکردنی مصرف روزانه آب داغ برای سلامتی

7963
graphicstock.com

۱۲ خاصیت فوق العاده و باورنکردنی مصرف روزانه آب داغ برای سلامتی

آب داغ مزایای منحصربه‌فرد خودش را دارد، مزایایی که در آب سرد یافت نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم به ۱۲ خاصیت باورنکردنی نوشیدن آب داغ اشاره کنیم

برای این که به فواید آب داغ اضافه کنید بهتر است مقداری آب لیموی تازه یا برش های لیمو ترش را به آن اضافه کنید .

کمک به گوارش

به عبارتی می توان گفت نوشیدن آب داغ سبب می شود تا دستگاه گوارش شما تسکین پیدا کند و فعالیت بهتری داشته باشد و دیگر آن که آب داغ این قابلیت را دارد که خطر ابتلا به یبوست را کاهش می دهد چرا که به گوارش سریع تر غذا به آب های سرد یا گرم کمک می کند . از این رو افرادی که از درد معده خود رنج می برند با خوردن چایی درد خود را تسکین می دهند .

- Advertisement -

کمک به سم زدایی کل بدن

یکی از مواردی که به دفع سموم بدن از طریق عروق و ادار کمک می کند نوشیدن آب داغ می باشد . دمای بدن به طور خودکار با نوشیدن آب داغ افزایش پیدا می کند و موجب می شود که این سموم از طریق تعریق خارج شود . با استفاده از این روش دیگر نیاز نیست تا شما برنامه های سم زدایی رو دنبال کنید .

بهبود گردش خون

اگر شما به آنفلونزا دچار شده اید و می خواهید به درمان آن سرعت بخشید می توانید با نوشیدن آب آن را بهبود دهید . نوشیدن آب داغ به گردش بهتر خون شما کمک های فراوانی می کند . آب داغ سبب می شود جریان خود افزایش پیدا کند چرا که رگ های خونی را نیز گشاد می کند . عضلات شما در اثر نوشیدن آب داغ شل می شود و خون به راحتی جریان پیدا می کند .

کمک به تسکین درد

ممکن است مشکلاتی در بانوان در رابطه با دوران قاعدگی آن ها پیش بیاید که برای تسکین این درد می توانند آب ها داغ را مصرف کنند و یا در کیسه های آب داغ قرار داده و آن را روی شکم خود بگذارند . آب داغ مصرفی عضلات بدن را شل می کند و از این رو آرامش وصف ناپذیری را به بدن شما منتقل می کند .

کمک به کاهش وزن

اگر شما قصد این را دارید که وزن خود را کاهش دهید باید بگوییم که مصرف آب داغ بهترین گزینه برای درمان چاقی می باشد . زمانی که شما آب مصرف می کنید سبب می شود تا شما احساس کنید سیر هستید و به این ترتیب از پرخوری شما جلوگیری می کند و به کاهش وزن اضافه شما کمک می کند .

تسکین علائم آشالازی

یکی از اختلالات نادری که هنگام عبور غذا و مایعات از مری به سمت معده پیش می آید آشالازی می باشد . به بیانی دیگر کسانی که به این اختلال مبتلا می شوند احساس می کند که غذا در مری آن ها گیره کرده است
و نمی تواند به درستی آن ها وارد معده کنند . نوشیدن آب داغ کمک می کند تا این مشکل را تسکین دهد و شما به راحتی غذا را از مری وارد معده می کنید .

تسکین یبوست

زمانی که شما اب کافی مصرف نکنید ممکن است دچار یبوست شوید و با نوشیدن آب می توانید کاری کنید که روده ها انقباض پیدا کنند که این امر موجب می شود تا حرکت غذا به سمت پایین در دستگاه گوارش حفظ شود . اگر بدن با کم آبی مواجه شود رود ها انقباض پیدا نمی کنند و حرکات روده برای شما دردناک می شود . نوشیدن اب داغ غذا را زودتر هضم می کند .

آب رسانی پوست

بدن شما به آب فراوانی نیاز دارد که اگر آن را تامین نکنید موجب خشکی و سفتی و پوسته پوسته شدن پوست می شود . پوست ها خشک زودتر دچار چین و چروک می شوند .

تسکین احتقان بینی

آب داغ می تواند ه احتقان بینی کمک کند که این عامل می تواند از طریق سرماخوردگی یا آلرژی های فصلی انفاق بیافتد . نوشیدن آب داغ به کاهش غلظت مخاط کمک می کند و حرکت را سریع تر می کند و به این ترتیب سرفه و فین کردن کارآیی بیشتری در رفع احتقان خواهند داشت .

کاهش استرس

استرس با روش های مختلفی می تواند به سلامت فرد آسیب برساند و تاثییرات منفی را ایجاد کند که از جمله این مشکلات می توان به اختلال در خواب اشاره کرد . بنا به تحقیقات به عمل آمده نوشیدن مایعات داغ مانند چایی یا قهوه می تواند به تسکین استرس و کاهش احساس نگرانی شما کمک کند .

بهبود سوخت و ساز بدن

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است مصرف دو لیتر آب در روز می تواند به افزایش سوخت و ساز بدن شما کمک کند و آن را به میزان ۳۰ درصد تا ۴۰ درصد افزایش بدهد .

مصرف آب داغ دمای بدن را تغییرمی دهد و سوخت وساز بدن را بالا می برد بنابراین اگر قصد دارید تا چربی ها بدن خود را به سرعت آب کنید ، آب داغ زیادی را مصرف کنید . میزان ساخت و سوز بدن به موارد دیگری نیز مرتبط است مانند سن ، وزن و ژنتیک که روند کار را نیز تغییر می دهند .

تسکین گلو درد

یکی از روش های طبیعی برای درمان گلو درد و سرماخوردگی مصرف آب داغ می باشد . در واقع آب داغ به دستگاه تنفسی شما کمک های فراوانی را می کند .

این مطلب چطور بود؟

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید