آقایان بخوانند – تمام عوارض رابطه جـنـسـی زیاد و بیش از حد برای مردان

20405

رابطه جـنـسی زیاد می تواند برای مردان عوارضی را به همراه داشته باشد و می تواند باعث کاهش قدرت باروری مردان، بروز مشکلات قلبی، افزایش احتمال سکته مغزی و ضعف قوای جسمانی می شود. اما رابطه جـنـسی بیش از حد چه تاثیراتی بر سلامت مردان می گذارد؟

Happy tender young couple – graphicstock.com

از نظر ابن سینا

ابوعلی سینا اعتقاد داشت که برای کم کردن شهوت استفاده از تخم کاهو، آب کاهو و خوردن برگهای کاهو بسیار مفید است. از نظر این دانشمند مشهور اسپرم، مايه حيات و قوت جان مردان است. پس بایستی در جماع رعايت حد اعتدال را نمود

کثرت جماع و زیاده روی در مقاربت، باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود. افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی در پی باشد.از نظر ابن سینا عوارض رابطه ی جنسی زیاد به شرح زیر است:

- Advertisement -
  1. ضعف مغز، قلب، کبد، قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه
  2. تپش قلب
  3. درد کمر و باسن
  4. سیاتیک
  5. نقرس  کاهش توان و ضعف اعصاب و حدوث امراضی مانند فلج، رعشه، لقوه، تشنّج، ضعف قوه هاضمه
  6. کاهش قوای جسمانی مردان
  7. قولنج
  8. بدبویی دهان

علت این امر، آن است که بدن برای تولید منی مراحل زیادی طی کرده و قوای زیادی صرف کرده است. همچنین کثرت جماع به چشم و میزان دید فرد آسیب می‌رساند .

به طور کلی متخصصان طب سنتی معتقدند در مقاربت زیاد بدن خشک و سرد میشود و افزایش سردی بدن زمینه بروز سایر امراض و بیماری ها خواهد بود

داشتن رابطه جنسی زیاد

داشتن رابطه جنسی به صورت نرمال، نشان دهنده سلامت جسم و روح می باشد، بدیهی است رفتن به سوی هر طرف نمودار در جهت کم یا زیاد شدن دفعات رابطه جنسی، می تواند به روند طبیعی بدن مردان آسیب وارد نماید.

بحث تعدد رابطه جنسی مردان را می توان به دو بخش تقسیم بندی نمود:

  • رابطه جنسی زیاد با یک فرد (همسر)
  • تعدد شریک جنسی

عوارض جسمی

گفتنی است که افزایش رابطه جنسی با همسر اگر با تمایلات همسر در یک راستا نباشد، می تواند همانند کمبود رابطه جنسی، به رابطه زناشویی شما خلل وارد کند.

زیاد بودن روابط می تواند موجب خستگی، یکنواحتی و کمبود میل جنسی برای همسر شما شود. همچنین وی را از اشتیاق و هیجان انداخته و مقاربت را برای وی روتین و باعث دلزدگی خواهد کرد

گفتنی است رابطه جنسی زیاد برای خود آقایان در این شرایط نیز می تواند احتمال افزایش حملات قلبی را به شدت افزایش دهد. بالا رفتن ضربان قلب در حین رابطه جنسی، می تواند باعث اختلال در روند کارکرد صحیح قلب شود. در حقیقت بین میزان و تعداد رابطه جنسی مردان با برخی هورمون های جنسی خاص که نوعی فاکتور خطرزا برای بیماری های قلبی و ایجاد سکته مغزی هستند، ارتباط مستقیمی برقرار می باشد.

از دیگر عوارض می توان به کاهش احتمال باروری اشاره نمود؛ میزان اسپرم در هر بار انزال کاهش می یابد و اگر این میزان که به طور معمول بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی است، به کمتر از بیست میلیون اسپرم برسد می تواند در زمینه باروری ایجاد مشکل کند.

عوارض روحی

در صورت افزایش غیرمنطقی رابطه جنسی در مردان، ممکن است از برقراری ارتباط با یک شریک خسته شده و دست به خیانت های علنی و غیر علنی (تصورات و خیال پردازی های غیر واقعی با دیگر افراد) بزنند.

این مشکل در میان افراد متاهل باعث بروز شکست در روابط زناشویی و در میان افراد مجرد باعث سرخوردگی، افسردگی و مشکلاتی در آینده می شود

 

 

1 نظر

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید