دختر جوانی هستم که شوهرم کنارم نمی­‌خوابه ، علتش چیه ؟

8367

یکی از مشکلاتی که خانم­‌ها برای آن به مشاور مراجعه می­‌کنند، شکایت از این است که شوهرشان مایل است جدا بخوابد و زندگی­‌شان از نظر جنسی و عاطفی سرد شده است. شاید شما شخصی باشید که از اینکه شوهرتان شب­‌ها کنارتان نمی­‌خوابد، گلایه‌­مندید. ممکن است برچسب­‌های مختلفی مانند: “من جذاب نیستم”، “من به اندازه کافی خوب نیستم که شوهرم کنارم بخوابه”، “شاید دیگه منو دوست نداره شوهرم که کنارم نمی­‌خوابه” “نکنه بهم داره خیانت می­‌کنه” و…. به خودتان زده باشید و این مساله شما را مضطرب کرده باشد. شما حتما به دنبال راه­‌حلی برای رفع این مشکل هستید. حتی شاید راه‌­حل­‌هایی برای این مساله پیدا کرده باشید که آنها را انجام دادید و شما را به نتیجه مطلوبی نرسانده باشد. با ما همراه باشید تا علت­‌های تمایل به جدا خوابیدن مردان و در نهایت راه­‌حل­‌های مساله را پیدا کنید

graphicstock.com

علت­‌های عمومی که شوهرتان حاضر نیست کنار شما بخوابد

این علت­‌ها به این دلیل عمومی تلقی شده­‌اند که ممکن است در بین زوجین علت رایجی باشند که معمولاً به راحتی قابل‌حل هستند. یعنی شما می‌توانید با برنامه‌­ریزی درست این مشکلات را به حداقل ممکن برسانید. در ادامه به معرفی این علت‌­ها می­پردازیم:

خروپف کردن شما و یا همسرتان !

شاید برایتان جالب باشد که خروپف می‌­تواند این تمایل را در همسرتان ایجاد کند که بخواهد از شما جدا بخوابد. خروپف که به دلیل بسته شدن مجرای تنفسی اتفاق می­افتد و معمولاً با صدای بلند همراه است، در صورتی که درمان نشود، کیفیت خواب را برهم می‌­زند. حتی اگر برای خود شما مشکلی ایجاد نکند، مسلماً برای همسرتان ناخوشایند خواهد بود. گاهی هم برعکس این اتفاق می­افتد، یعنی همسرتان خروپف می­کند و برای اینکه شما را اذیت نکند، جای خواب خود را عوض می‌­کند و جدا می­‌خوابد تا شما کیفیت خواب بهتری داشته باشید.

- Advertisement -

غلت زدن‌­های مداوم در حین خواب

اگر در زمان خوابیدن، به صورت مداوم غلت م‌ی­زنید و تمامی فضای تخت را اشغال م‌ی­کنید، به کیفیت خواب شوهرتان صدمه می­زنید. از نظر جسمانی، برخی از پزشکان علت غلت زدن‌های مکرر را سوءهاضمه می­‌دانند. خواب آلودگی و به راحتی به خواب نرفتن می­‌تواند ریشه روانی داشته باشد و برای رفع این مشکل باید اقدام موثری انجام دهید.

چک کردن فضای مجازی

اگر شوهرتان از نور گوشی و سرگرم شدن شما با تلفن همراه در تخت­‌خواب گلایه­‌مند است، این مساله را جدی بگیرید. به دلیل ترافیک کاری در طول روز و یا عادت به حضور و فعالیت در فضای مجازی، غالباً افراد در هنگام به خواب رفتن، پیام­‌های خود را چک می­‌کنند. اگر همسرتان از این موضوع گلایه­‌مند است، لطفاً تلفن همراه خود را در تخت­‌خواب کنار بگذارید.

رفت­ و آمد مکرر برای آب خوردن و یا دستشویی

در طول خواب اگر مکرراً بیدار می‌­شوید و با سروصدا به آشپزخانه یا دستشویی می­‌روید، خواب همسرتان را برهم می‌­زنید. این مساله اگر علت جسمانی دارد، بهتر است با پزشک مشورت کنید و در غیر این صورت، باید ریشه این از خواب پریدن­‌ها را پیدا کنید.

ساعت کاری و صبح زود بیدار شدن

گاهی شوهرتان برای اینکه می‌­خواهد صبح زود به سرکار برود، تمایل دارد تا جای خوابش را عوض کند تا شما را بیدار نکند. همچنین شیفت‌­های مختلف کاری، مثلاً برگشتن از سرکار ساعت 2 نیمه شب، می­‌تواند این تمایل را در شوهرتان ایجاد کند تا کنار شما نخوابد.

بهداشت در رابطه جنسی

شکایت برخی از شوهران درمورد عدم رعایت بهداشت جنسی، عدم خودآرایی، بوی بد دهان در زنان است. این مساله رابطه جنسی را تخریب می‌کند و به مرور شوهرتان را نسبت به شما سرد کرده و او ترجیح می‌­دهد کنار شما نخوابد.

سرد مزاجی مردها

یکی دیگر از مسائلی که باعث می­­‌شود شوهر شما، برای رابطه جنسی پیشقدم نشود و تمایلی به کنار شما خوابیدن نداشته باشد، سردمزاجی جنسی مرد است. اگر این مساله حل نشود، تبعات منفی و مخربی روی رابطه می­‌گذار

مشغول بودن ذهن شوهرتان به مشکلات زندگی

زمانی که شوهرتان نتواند در طول روز با شما در مورد مسائلی که ذهنش را مشغول کرده است، صحبت کند، می‌­خواهد خلوتی پیدا کند تا در مورد این مشکلات فکر کند و برای آن­ها راه‌حلی پیدا کند. معمولاً شب را برای این تفکر مناسب می­‌بیند و ممکن است بی‌خواب شود و محل خوابش را از شما جدا می­‌کند.

اختلاف­‌های حل نشده

مسائل مختلفی ممکن است در زندگی شما وجود داشته باشد که باعث اختلاف و یا حتی دعوا بین شما و همسرتان شده باشد. اگر برای حل این اختلاف­‌ها در زمان بیداری کاری نکرده باشید، شوهرتان ممکن است نخواهد کنار شما بخوابد تا وقتی که برای حل مساله اقدام کنید.

رابطه جنسی و تنبیه شوهر!

اگر به رابطه جنسی خود به چشم یک باج نگاه می­‌کردید، بدانید که این مساله باعث سرد شدن همسرتان می­‌شود. شوهرتان هربار برای ارتباط جنسی پیشقدم می­‌شده اما هربار با سد آهنین شما مواجه شده است؛ چراکه شما می­‌خواستید ابتدا مسائل خود را حل کنید بعد رابطه جنسی داشته باشید که اگر شوهرتان  مشکلات را حل کرد این رابطه را به او هدیه بدهید. متاسفانه این لجبازی و تلافی رابطه شما را مختل می­‌کند.

 

2 نظرات

  1. از معلومات آموز جنسی تان جهان سپاس.
    جوانی ۳۷ ساله هستم ۸ سال میشود از ازدواج کردم جز سال اول ۷ سال دیگر را بیشتر از یک مرتبه هم خوابی نداشته ام با انکه میل دارم اما بعد از یک مرتبه خواب غلبه میکند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید