10 شایعه و باور غلط جـنـسـی که حقیقت ندارد اما برخی باور دارند

12559

در این مطلب به برخی از شایعات جنسی که رواج یافته اشاره شده و توضیحی برای رفع این ابهامات جنسی داده میشود

Beautiful woman in a colorful – graphicstock.com

شایعه اول : شهوت جنسی زنان 7 برابر مردان است
سوالی که باید از خودتان بپرسید بر مبنای کدام معیار اندازه گیری چنین آماری منتشر میشود ؟ حال آنکه تحریک پذیری و میل جنسی هر فرد نسبت به فرد دیگری متفاوت است و ممکن است زنی دارای میل جنسی زیاد و زنی دارای میل جنسی کمی باشد همچنین برخی اختلالات و عوامل میتوانند بر صعودی و نزولی بودن این میل موثر باشند پس این جمله که شهوت جنسی زنان 7 برابر مردان است صحیح نمیباشد و اساسا دیدگاه و نحوه تحریک پذیری مرد و زن متفاوت بوده و نمیتوان با وجود این تفاوت قیاسی بین دو جنس لحاظ نمود.

 

- Advertisement -

اما زن توانایی هایی دارد که مرد ندارد بعنوان مثال زنان میتوانند ارگاسمهای پیاپی داشته باشند و تحریک پذیری پله ای این در حالیست که مردان بلافاصله بعد از انزال برای مدتی درحالت تحریک ناپذیری خواهند بود بسته به سن و شرایط روحی از چند دقیقه تا چند ساعت یا حتی چند روز.

شایعه دوم : مایع منی برای پوست مفید است
مایع منی دارای مواد نگهدارنده و تقویت کننده اسپرم میباشد و این مواد و ترکیبات صرفا جهت نگهداری از اسپرم است لذا مایع منی بصورت مستقیم هیچ تاثیری بر روی پوست انسان ندارد

آیا امکان انتقال بیماری مقاربتی با خوردن مایع منی وجود دارد؟

بله صد در صد. هر چند قبل از رابطه دهانی توصیه می شود حتما اصلاح کرده و دوش بگیرید اما در صورتیکه شریک جنسی شما دچار بیماری های مقاربتی مانند زیگیل یا تبخال تناسلی، ویروس سیفلیس، سوزاک، هپاتیت، ویروس HPV، ایدز و .. باشد این نوع بیماری ها با سکس دهانی و یا خوردن مایع منی انتقال پیدا خواهد کرد. بنابراین قبل از این نوع رابطه، حتما از سلامت جنسی یکدیگر مطمئن باشید. بیماری های ذکر شده از روی ظاهر، تشخیص داده نمی شود و حتما باید از طریق آزمایش مشخص شود.

شایعه سوم: آیا خوردن منی مفید است

پروتئین های موجود در مایع منی برای بدن مضر می باشد و ممکن است خارش، سوزش، درد و یا تورم را ایجاد کند

-در صورتیکه داخل دهان اعم از لب ها، زبان، لثه ها و گلو خراشیدگی یا زخم باشد از انجام سکس دهانی خودداری کنید چون ریسک انتقال بیماری بالا می رود.

-به صورت کلی قبل از رابطه جنسی دهانی حتما ناحیه تناسلی فرد مقابل را به دقت بررسی کنید تا در صورت وجود تبخال، زیگیل، التهاب و ترشح غیر طبیعی از تماس دهانی جلوگیری کنید و اگر آب منی را روی صورت پارتنر یا همسر خود بریزید ممکن است حاوی باکتری بوده، وارد دهان شده و عفونت لثه را در پی داشته باشد

-در صورت ریختن مایع منی روی مثانه همسر خود، ممکن است این نوع آب وارد واژن شده و احتمال باردار شدن در این صورت وجود دارد بنابراین در صورتیکه قصد بارداری ندارید، احتیاط کنید..

-در صورت حساسیت همسر خود به مایع منی، روی بدن او نریزید چون ممکن است فرد مقابل دچار حساسیت های پوستی، قرمز شدن، تورم، خارش و … گردد.

خوردن مایع منی و یا تماس آن با سینه هیچ اثری در بزرگ شدن سینه خانم‌ها ندارد، اگر اینطور بود بسیاری از دختران در حسرت سینه‌های بزرگ نبودند

شایعه چهارم : رابطه جنسی مقعدی باعث برجستگی باسن میشود

واقعیت این است که رابطه جنسی از پشت و مقعد هیچ تاثیری در بزرگ شدن باسن ندارد . در واقع این شایعه توسط آن دسته از گروه هایی شکل گرفته که منافع تجارت پر سود پورنوگرافی و صنعت فیلم های مستهجن برایشان مزه کرده است .

البته شاید در اثر انجام چند صدباره رابطه جنسی از پشت ( مقعد آنال سکس ) کمی باسن بزرگتر شود اما زمانی که مقایسه کنید به ضررهایی همچون بی اختیاری مدفوع و باد معده و هزاران بیماری دیگر ، از خیر کمی باسن بزرگتر بگذرید .

شاید به همین دلیل و باور غلط بعضی از زنان به این رابطه دردناک و خطرناک راضی شوند تا اندامی زیباتر داشته باشند

شایعه پنجم : زنان ازدرد کشیدن در رابطه جنسی  لذت میبرند
یک زن و مرد که از نظر روانی سالم هستند به هیچ وجه از درد کشیدن خود و دیگری احساس لذت نمی کنند ، اما افرادی که دچار اختلالاتی نظیر سادیسم و مازوخیزم جنسی یا هر دو اختلال همزمان و یا چرخشی دارند از این رفتار لذت میبرند که همانطور که گفته شد نوعی اختلال محسوب میشود.

شایعه ششم : خود ارضائی باعث گودی و تو رفتگی زیر چشمها میشود
خیر خود ارضائی ارتباطی با بینایی و چشم و گودی زیر چشم ندارد آسیبهای خود ارضائی در صورت اعتیاد به صورت سایکولوژیک است نه فیزولوژیک مگر آنکه فرد دچار اعتیاد به خود ارضائی از نوع مرضی باشد که میتواند هر دو آسیب را بهمراه داشته باشد _ جسمانی و روانی )

شایعه هفتم : دختری که باکره است باردار نمیشود
بارداری ارتباطی به بکارت ندارد و اسپرم میتواند از منافذ پرده بکارت عبور کند و باعث لقاح شود.

شایعه هشتم : ریختن منی روی ناف باعث بارداری میشود
این جمله صحیح نیست و تنها ورود اسپرم به رحم میتواند باعث بارداری شود و راه وردی به رحم واژن است نه مقعد نه ناف و نه دهان.

شایعه نهم : از روی چهره  و یا راه رفتن فرد میتوان باکره بودن را تشخیص داد
به هیچ وجه از وضعیت ظاهری و یا راه رفتن نمیتوان چنین تشخیصی داد و اساس هیچ ارتباطی ندارد.

شایعه دهم : مردها فقط دنبال سکس هستند
میل جنسی مردان از غرایز آشکار آنها میباشد اما این بدان معنا نیست که مردان در ارتباط با زن فقط به دنبال تامین غریزه خود هستند ، همانطور که زنها تنها برای احساسات با مردها رابطه برقرار نمیکنند تکامل انسان به پیوند با جنس مخالف وابسته است در یکی میل جنسی از غرایز آشکار و در دیگری احساسات اما بدان معنی نیست که نیازهای دیگری به یکدیگر ندارند

2 نظرات

  1. من ازولایت بعلان استم الت تناسیلیم خورداست چی کارکنم کلان شود ودوم تکلیفم دروقت خانه داری زود انزال میشوم چی کار کنم لطفن کومکم کنید

  2. معلومات مفیدی بود، باعث شد تا توهمات مان را رفع نمود

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید