هشدار ! مصرف زنجبیل برای شش گروه از افراد مضر است

23699

زنجبیل گیاهی است که به دلیل مزایا و عطر مناسبش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اما این گیاه جدا از خواص فوق العاده اش، مضراتی را هم به همراه دارد و مصرف آن برای برخی افراد مناسب نیست.

1. افرادی که در طول دوران قاعدگی ، خونریزی بیش از حد دارند

زنجبیل یک عامل گشاد کننده عروق است ، بنابراین مصرف بیش از حد آن در دوران قاعدگی ، میزان خونریزی را افزایش می دهد.

2. زنان باردار و شیرده

ریشه زنجبیل حاوی محرک هایی است که باعث انقباضات زودرس می شود و همچنین بر روی هورمون های جنسی جنین هم تاثیر می گذارد ، بنابراین از مصرف زنجبیل به خصوص در هفته های آخر بارداری پرهیز کنید و از طرف دیگر ، عقاید و باورها در مورد مصرف زنجبیل در دوران شیردهی به دو دسته تقسیم می شود.

- Advertisement -

افرادی که معتقدند زنجبیل در دوران شیردهی کاملا امن است و افرادی که عقیده دارند مصرف آن در این دوران روی سیستم گوارش کودک تاثیر می گذارد. اگر شک دارید ، بهتر است که زنجبیل را در این دوران مصرف نکنید یا این که با پزشکی مشورت کنید که در مورد آخرین تحقیقات در این مورد مطلع باشد.

3. افرادی که نیاز به افزایش وزن دارند

افرادی که نیاز به افزایش وزن دارند ، نباید از زنجبیل استفاده کنند زیرا زنجبیل یک تسریع کننده عالی برای متابولیسم است و به سوزاندن چربی و سرکوب اشتها کمک می کند و این ماده یکی از پرکاربردترین مواد تشکیل دهنده در هر رژیم کاهش وزن است زیرا با چاقی مبارزه می کند و بنابراین اگر می خواهید چاق شوید هرگز زنجبیل نخورید زیرا روند آن را بسیار کند می کند.

4. افراد مبتلا به هموفیلی

زنجبیل باعث افزایش گردش خون می شود و برای پیشگیری از بیماری های قلبی مورد استفاده قرار می گیرد. این خاصیت سال های سال است که به اثبات رسیده است اما با این حال این ماده برای افرادی که به هموفیلی مبتلا هستند توصیه نمی شود زیرا هموفیلی نوعی اختلال است که مانع از لخته شدن خون می شود و زنجبیل هم این بیماری را وخیم و بدتر می کند.

در صورتی که زخم بزرگ روی بدنتان دارید و در مرحله بهبودی به سر می برید نیز نباید زنجبیل مصرف کنید زیرا باعث خونریزی شدید خواهد شد.

5. افراد مبتلا به بیماری قلبی

همانطور که در بالا ذکر شد ، زنجبیل یک ماده عالی برای پیشگیری از بیماری های قلبی است اما در صورت تشخیص مشکل در شریان ها یا رگ های خونی ، مصرف بیش از حد زنجبیل برخی عوارض را به همراه خواهد داشت و اوضاع را وخیم تر می کند ، بنابراین اگر مشکل قلبی دارید زنجبیل را بیش از حد مصرف نکنید.

6. افرادی که دارو مصرف می کنند

ترکیبات فعالی که در زنجبیل وجود دارد ممکن است تاثیر برخی داروهای خاص را کاهش داده یا باعث بروز برخی عوارض جانبی شود ، به خصوص اگر مبتلا به فشارخون ، دیابت یا مشکلات هورمونی هستید.

مقدار مناسب مصرف زنجبیل:

– به طور کلی مصرف زنجبیل در حد اعتدال به بی خطر و امن است.

– نباید بیشتر از 3 گرم زنجبیل در روز مصرف کنید.

– برای میزان مناسب مصرف باید با پزشک مشورت کنید.

– همیشه در شروع روز زنجبیل را مصرف کنید زیرا برخی مشاهدات نشان می دهد که مصرف زنجبیل در شب ممکن است باعث اختلالات درخواب شود.

در نهایت اگر متعلق به هر یک از این گروه ها هستید ، از مصرف زنجبیل اجتناب کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید