مواد غذایی که 40 ساله ها باید بخورند

7242

زمانی که شما در آستانه 40 سالگی قرار بگیرید به مرور زمان کم کم عضلاتتان تحلیل می رود و در نهایت در این سن شما با کاهش و تحلیل عضلات مواجه هستید یا در طول زندگی تان، چون از برخی مواد معدنی و ویتامین ها استفاده نکرده اید این امر می تواند سبب بروز بسیاری از بیماری ها در شما باشد. به همین خاطر لازم است تا در این سن شما به مصرف ویتامین ها و مواد معدنی بپردازید تا از ابتلاء به بیماری ها رایج در این سن در امان باشید

Happy young woman holding oranges – graphicstock.com

ویتامین ب 12

با افزایش سن تا حدی کارکرد و سیستم بدن دچار تغیراتی خواهد شد که یکی از این تغیرات کاهش جذب انواع ویتامین ها از طریق مصرف مواد غذایی است . زمانی که شما در آستانه 40 سالگی قرار می گیرید بدنتان به صورت طبیعی نسبت به قبل میزان کمتری از ویتامین ب 12 موجود در مواد غذایی را جذب می کند به همین خاطر شما در این سن احتیاج پیدا می کنید تا به مصرف قرص ویتامین ب 12 بپردازید زیرا زمانی که شما با کمبود این ویتامین روبه رو شوید خستگی مفرط، ناتوانی در تمرکز، مشکلات معده، سرگیجه و … از علائم کمبود این ویتامین است اما مصرف موادی از قبیل تخم مرغ، گوشت، سویا و قارچ می تواند مکمل مناسب و طبیعی برای جذب ویتامین ب 12 باشد.

کلسیم

هرچه سن افراد بالاتر می رود بروز پوکی استخوان در افراد نیز افزایش می باید هرچند که امروزه به دلیل عدم تمایل کودکان و نوجوانان به شیر و دیگر فراورده های لبنی سن ابتلاء به پوکی استخوان نیز در حال کاهش است، اما معمولا زمانی که افراد در سن 40 سالگی و در آستانه 50 سالگی قرار می گیرند، استخوان هایشان تا حد قابل توجهی پوک شده است که خطر شکستگی استخوان نیز به همان میزان افزایش می یابد. در بین انواع محصولات لبنی کشک از میزان کلسیم بسیار بالای برخوردار است که می تواند جایگزین مناسبی به جای شیر و دیگر فراورده های لبنی باشد.

- Advertisement -

همچنین لازم است بدانید که نیابد در مصرف قرص های کلسیم زیاد رویی کرد، زیرا در این سن فقط مقدار کمی از قرص کلسیم جذب می شود و عوارض زیاده روی در مصرف این دارو حتی می تواند سبب شود تا شما به سنگ کلیه دچار شوید.

منیزیم

همانطور که گفته شد در سنین 40 تا 50 سالگی میزان کمی از قرص های کلسیم جذب بدن می شوند بنابراین شما می توانید برای جذب هرچه بیشتر کلسیم طبیعی از قرص منیزیم استفاده کنید، زیرا وجود این ویتامین در بدن شما باعث می شود تا کلسیم موجود در موادغذایی و انواع خوراکی ها به میزان بیشتری جذب شود همچنین منیزیم به تنهایی به کنترل فشار خون می پردازد، زیرا فشار خون یکی از رایج ترین بیماری های است که معمولا افراد در این سنین با آن مواجه هستند. شما می توانید در کنار استفاده از قرص منیزیم به طور طبیعی میزان مشخصی از این ویتامین را به وسیله مصرف حبوبات، بادام، غلات و موز دریافت کنید.

پروبیوتیک ها

با افزایش سن معمولا افراد از تحرک کمتری برخوردار هستند و به همین خاطر با افزایش وزن مواجه خواهند شد که می توان گفت کاهش وزن در این سنین کار بسیار سختی به شمار می آید. مصرف روزانه مواد غذایی حاوی پروبیوتیک ها که شامل محصولات لبنی است و یا می توانید از مکمل های دارویی پروبیوتیک نیز استفاده کنید تا از درگیر شدن و ابتلاء به بیماری های قلبی و به تبع آن سکته قلبی نیز در امان باشید

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید