تست روانشناسی ::: تست شناخت شخصیت از روی اشکال هندسی

538

تست روانشناسی ::: تست شناخت شخصیت از روی اشکال هندسی

برای شناخت شخصیت افراد و آشنایی با آنها تست هایی زیاد وجود دارد، که افراد برای شناخت روحیات و خصوصیات روانی و اخلاقی خود از آنها استفاده می کنند. یکی از این تست ها، تست اشکال هندسی می باشد که شخصیت افراد بر اساس شکلی که انتخاب کرده، تحلیل می شود.

از میان این اشکال هندسی، بدن فکر کردن، آن مورد را که خوشتان می آید و مطابق شخصیت درونی شما است را انتخاب کنید.

- Advertisement -

کمی تامل کنید و اشکال ساده ریاضی را در ذهن خود تداعی کنید(مربع، مستطیل، مثلث، دایره و منحنی).

خواهید دانست که از روی همین اشکال ساده می توان به شخصیت افراد پی برد.

سپس خیلی سریع و بدون اینکه زیاد به مغزتان فشار بیاورید شکلی را انتخاب کنید که بیشتر از همه دوستش دارید.

در حقیقت یک  تست روانشناسی پیش روی شما قرار دارد که با توجه به انتخابتان بسرعت نشان می‌دهد شما در زندگی چه جور آدمی هستید و در چه مشاغلی احتمال موفقیتتان بیشتر است!

1- مربع:

افرادی که این شکل هندسی را انتخاب کرده اند، بیش از اندازه سخت کوش و پایدار می باشند. دوست دارند، هر کاری را تا پایان انجام دهند. صبور می باشند، به مسائل کوچک فکر می کنند. نظم و انضباط را دوست دارند، هر کاری را که انتخاب کنند، می توانند در آن موفقیت بدست آورند.

قبل از انجام هر کاری برنامه ریزی را دوست دارند و انجام می دهند. اما وقتی که نقشه ها و برنامه ریزی های آنها از بین می رود، بسیار ناراحت و مایوس می شوند، چرا که نیاز است همه کارها را دوباره برنامه ریزی کنند و دوباره انجام دهند. همه این خصوصیات در سر کار بسیار به این افراد کمک می کند، اما در زندگی خصوصی مانع می باشد. در بسیاری از مواقع این گونه افراد تنها می باشند. این افراد با کسانی که مانند خودشان هستند و در کار به نظم و انضباط بهاء و ارزش می دهند، علاقه دارند.

2- مثلث:

این شکل نماد و سمبل رهبری می باشد. این افراد حکومت کردن را دوست دارند، افراد با اراده، با انرژی، شهرت طلب، دارای اعتماد به نفس، توانایی تحلیل کردن می باشند. هر چیزی را به فوراً متوجه می شوند و درک می کنند. خیلی خوب می دانند که از زندگی چه می خواهند و با اعتقاد و ایمان به سوی هدف خود حرکت می کنند.

این گونه افراد هم در زندگی کاری و هم در زندگی خصوصی رهبری را دوست دارند و برای آن تلاش می کنند. آنها به اشتباهات خود اعتراف می کنند و تغییر دادن سخنان و پیمان های خود را دوست ندارند. انسان های خشک و حتی گاهی زورگو می باشند. طبیعی می باشد که این خصوصیت آنها بر روی انسان های اطراف تاثیر می گذارد.

3- مستطیل:

این شکل هندسی را، افرادی که به صورت دائمی تغییر می کنند، حتی همیشه به دنبال چیزی هستند و کسانی که از زندگی ناراضی می باشند، انتخاب می کنند. این افراد خود را زود به زود بی هدف و بی منطق محسوب می کنند. برای این افراد سخت است که متوجه باشند، می خواهند چکاری انجام دهند. با این حال، بدون توجه به همه این ویژگی ها و خصوصیات، می توان گفت که اینگونه افراد در شرایط بسیار نادر تنها می باشند. افراد با جسارت، افرادی که دوست دارند همه چیز را بدانند، افرادی که هر چیزی برایشان جالب است، انسان های حمایتگر این افراد را به خود جلب می کنند و برخی از افراد از سادگی آنها سوء استفاده می کنند.

4- دایره:

این شکل سمبل هارمونی و هماهنگی می باشد. این گونه افراد دوست دارند، از اطرافیان خود به صورت مثبت حمایت کنند و این توانایی را دارند و این کار برای آنها بسیار جالب می باشد. این افراد این توانایی دارند که در محل کار احساس صمیمت جمعی ایجاد کنند. آنها در خانه معمولا الگو می باشند. این افراد بسیار حساس می باشند، گوش دادن و دوستی عمیق با دیگری را بسیار خوب بلد هستند. همچنین آنها مردم را خیلی خوب می شناسند. این افراد در اصل روانشناس می باشند.

این افراد دعوا، جروبحث و غیره را دوست ندارند. آنها در هر شرایطی می خواهند افراد قهر کرده را آشتی دهند. این افراد توانایی کار سازمانی و تشکیلاتی را ندارند. لذا این افراد در صورت ناچار بودن رهبری را قبول می کنند.

5- زیگزاگ:

این افراد فعال بودن و خلاقیت را دوست دارند. به صورت غیر عادی فعال می باشند. در این افراد احساسات بسیار قوی می باشد. آنها هنرمند و خالق زیبایی هستند. این افراد خیال پرداز می باشند. در حوادث عادی و طبیعی زیبایی هایی می بینند. گاهی برخی از این افراد بسیار ساده می باشند.

این افراد تعهد کاری را دوست دارند و در چنین شرایطی بهتر کار می کنند و نتایج خوبی می گیرند. اما آنها به هر چیزی زود بی علاقه می شوند و برخی از کارها را تا آخر نمی توانند ادامه دهند. این افراد شاد و حاضر جواب می باشند و داشتن روابط صمیمی با آنها بسیار آسان می باشد.

طبیعی می باشد که مانند همه تست های روانشناسی دیگر این تست هم 100 درصد درست نمی باشد. اما این تست نشان داده که نتایج آن برای بسیاری از افراد نزدیک به واقعیت بوده است.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید