این ۷ نشانه یعنی قلب‌تان خوب کار نمی‌کند!

18307

این ۷ نشانه یعنی قلب‌ تان خوب کار نمی‌کند!

در ادامه این نوشته به بررسی نشانه های خاموشی خواهیم پرداخت که در صورت مشاهده آنها بهتر است به یک متخصص قلب مراجعه کرده و وضعیت قلب خود را مورد بررسی قرار دهید.

تغییرات ناخن‌ها

این وضعیت شامل خمیدگی و انحنای ناخن‌ها رو به پایین همراه تورم در انتهای انگشتان است و برای بسیاری از افرادی که این شرایط را دارند، دردی به همراه ندارد.

- Advertisement -

در صورت داشتن این علامت، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا از وضعیت پزشکی آن مطلع شوید. افرادی با این نشانه روی ناخن و انگشت، ممکن است به بیماری ریوی و قلبی از جمله عفونت قلبی مبتلا باشند.

خمیازه کشیدن در حین فعالیت های ورزشی

هنگامی که بدن عرق می کند، از طریق تبخیر رطوبت از سطح پوست خنک می شود با این حال، بدن ما دارای راه های دیگری برای خنک کردن خود نیز می باشد، مانند خمیازه، که کمک می کند تا بدن با اکسیژن اشباع شود و درجه حرارت در سر کاهش یابد. اگر مکانیزم های طبیعی تنظیم گرمای بدن، نتواند برطرف شود، در طی ورزش نیز ما خمیازه میکشیم.دلایل اختلال در کار تنظیم حرارت می تواند، متنوع باشد و یکی از آنها بیماری قلبی است.

با هر فعالیت بدنی احساس خستگی می کنید

اگر همیشه عادات به دویدن در مسیری را داشتید و اخیرا برای این کار دچار مشکل شده اید ممکن است به آن علت باشد که قلب تان به خوبی قادر به پمپ کردن خون نیست. اگر با یک خواب خوب شبانگاهی هنوز هم احساس خستگی می کنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید

از فشار خون بالا رنج می برید

فشار خون بالا و تحت درمان بودن برای برطرف کردن آن می تواند خطر حملات قلبی و سکته را افزایش بدهد. اگر فشار خون کنترل نشود و همواره بالا باقی بماند می تواند باعث به وجود آمدن پلاک هایی در رگ های خونی شود و راه عبور خون در این مسیرها را مسدود و یا با دشواری مواجه کند.

سرفه های ناگهانی و ادامه دار می کنید

اجازه ندهید که سرفه های مداوم و ناگهانی در شما این تصور را به وجود آورد که دوباره سرما خورده اید. اگر داروهای مرتبط با سرفه وضعیت شما را بهتر نکرد، دیگر مطمئن شوید که جریان به سرماخوردگی ارتباطی ندارد.

تنفس در هنگام خواب برای تان دشوار شده

برخی از افراد به دلیل آپنه خواب در نیمه های شب از خواب بلند می شوند. این نشانه می تواند به افزایش خطر حملات قلبی، فیبریلاسیون دهلیزی و آریتمی قلبی بیانجامد.

بیمارانی که آپنه خواب را تجربه می کنند سطح اکسیژن در هنگام خواب در خون آنها کاهش پیدا کرده و به رگ های خونی این پیام را می دهد که برای افزایش سطح اکسیژن و رساندن آن به قلب و مغز، تنگ تر شوند. همین امر هم سبب تنفس های کوتاه در آنها می شود.

روی پاهای تان مو ندارید

نداشتن مو بر روی پاها می تواند به این معنا باشد که پاهای شما به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کنند و علت این امر هم باریک بودن عروق است. بدون تغذیه کافی فولیکول های مو نمی توانند رشد کنند.

پاهای تان ورم می کنند

اگر در زمان هایی که کار می کنید داخل کفش و روی پاهای تان احساس فشار و تورم می کنید ممکن است یکی از نشانه های مشکلی در کارکرد قلب تان باشد.

در واقع قلب به خوبی خون را پمپ نمی کند و رگ ها فشرده می شوند. آنگاه مقداری فراوانی خون را یک دفعه به سلول ها می رسانند و همین امر هم سبب تورم در برخی از اندام ها می شود.

اگر چنین تورم های ناگهانی را در عضلات خود احساس کردید بدان معناست که آن عضو بدن تان مایع اضافه ای را تحمل می کند. در چنین مواقعی به پزشک مراجعه کنید.

در ناحیه گردن یا فک احساس درد می کنید

بسیاری از افراد تصور می کنند که درد در ناحیه قفسه سینه می تواند به عدم کارکرد مناسب قلب مرتبط باشد اما در نواحی دیگر بدن هم دردهای مرتبط با قلب می تواند شکل گیرد.

از تنفس های کوتاه رنج می برید

اگر در هنگام بالا رفتن از پله یا کوه به طور غیرمعمولی نفس می کشید، می تواند نشانه ای از عدم کارکرد درست قلب تان باشد. دکتر فیلیپس به این موضوع اشاره می کند که بسیار اهمیت دارد که بدانید چه اتفاقی در بدن تان طبیعی و چه جریانی نرمال نیست.

آن گاه خواهید توانست با مراجعه به پزشک در صدد حل آن برآیید.

لثه های تان ملتهب شده

عمدتا افرادی که دارای لثه های ملتهب هستند این التهاب به سایر نقاط بدن شان نیز سرایت می کند و خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد.

تپش قلب دارید

تپش قلب سریع می تواند از نشانه های بیماری های قلبی و عروقی به شمار آید. آریتمی قلبی یکی از عواملی است که بعدها می تواند باعث بروز عارضه های قلبی دیگری شود و یا عملکرد نادرست قلب را به همراه داشته باشد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید