5 توصیه متخصصان برای اصلاح رابطه زناشویی قبل از رسیدن به جدایی و طلاق

851

سیاری از روابط زناشویی این روز‌ها یا به دلیل فشار‌های زیاد یا به دلیل عدم مسئولیت پذیری یکی از طرفین با شکست مواجه می‌شود و هر یک به جای یافتن راه حل و فرصتی برای نجات رابطه، طرف مقابل را متهم می‌کند.

به رغم تعدد دلایلی که منجر به شکست رابطه زناشویی و توسل به گزینه جدایی می‌شود، اما برخی از آن‌ها ممکن است ساده باشد و با اندک تلاشی از سوی هر دو طرف بتوان بر آن‌ها غلبه کرد

چگونه دو طرف می‌توانند آسیب‌های قبلی را حل کردند؟ آیا هر دو طرف قبل از اینکه به خود فرصتی برای اصلاح رابطه دهند، فرار می‌کنند؟

- Advertisement -
Pretty female – graphicstock.com

توجه داشته باشید که شریک زندگی شما چه می‌گوید

حتی اگر اختلاف نظر وجود داشته باشد، توجه به گفته‌های طرف مقابل به دلیل اهمیت آن ضروری است. بعضی از شرکای زندگی عادت دارند صحبت را قطع کرده و یا اغراق کنند یا حرف طرف مقابل را نپذیرفته و یا دست کم بگیرند، همه این رفتار‌ها باید متوقف و توجه به سمت طرف مقابل معطوف شود.

به طرف مقابل علاقه نشان دهید

همسرانی که اعتماد به یکدیگر را از دست داده اند، ممکن است هنگام ابراز ناراحتی حقیقی درون خود، مضطرب و نگران باشند، به ویژه اگر قبلاً سرزنش شده باشند و یا گاهی از نشان دادن علاقه خود نسبت به طرف مقابل و یا پرسش از او درباره درگیری ذهنش از ترس اینکه طرف مقابل وی را شوکه و یا به عنوان عامل ناراحتی خود متهم کند، ترس دارند.

یادآوریی لحظات زیبا بین طرفین

این روشی است که تنش بین زوجین را برطرف می‌کند و راهی خوب برای رسیدن به نقطه‌ای است که آن‌ها بتوانند روابط خود را ترمیم کنند.

عدم یادآوری مسائل گذشته

این روشی است که وقتی یکی از طرفین احساس می‌کند به ارائه دلیل نیاز دارد، به آن متوسل می‌شود، اما این موضوع اوضاع را بدتر کرده و منجر به اصلاح رابطه نمی‌شود.

انرژی منفی خود را به مثبت تبدیل کنید

بهتر است انرژی خشم درون در هر دو طرف به انرژی عاشقانه‌ای تبدیل شده تا فرصتی برای اصلاح روابط بین آن‌ها فراهم شود

 

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید