پوشاندن سر در خواب ممنوع ::: هشت عادت که مغز را نابود میکند

3306

پوشاند سر در خواب به ویژه اگر مداوم و همیشگی باشد، ممکن است موجب کاهش کارایی مغز شده و اثرات نا‌مطلوبی بر روی مغز بگذارد.

خطرات پوشاندن سر هنگام خواب چیست

پوشاندن سر موقع خواب، باعث ازدیاد غلظت دی اکسیدکربن و کاهش غلظت اکسیژن و متعاقبا موجب آسیب به مغز می شه.

- Advertisement -

این درحالی که طبق تحقیقات در مورد عمده ترین علل ایجاد آسیب های مغزی، نخوردن صبحانه و در پی اون افتادن قند خون، پرخوری، استعمال سیگار، داشتن فشار خون بالا، قرار داشتن طولانی در آلودگی هوا، درون گرایی و کم حرفی و پوشاندن سر هنگام خواب، شناسایی شدن.

پزشکان به مردم هشدار میدن تا حد ممکن، سر خود رو هنگام خواب نپوشانده و حتی خانم ها موهای خود را کاملا باز بگذارن. همچنین از دیگر نکات مهم هنگام خواب می شه به پوشیدن لباس های خیلی راحت و حتی نپوشیدن لباس زیر اشاره کرد!

10 عادت خطرناک برای مغز که باید بشناسید و از آنها دوری کنید در ادامه آمده است :

برخی از این عادتها و عوامل مضر برای مغز عبارتند از:

1.نخوردن صبحانه: افرادی كه صبحانه نمی خورند میزان قند خونشان بیش از حد معمول افت می كند. این امر باعث می شود كه مواد مغذی به میزان كافی به مغز نرسد و سلول‌های مغزی تحلیل بروند.

2.پرخوری: پرخوری در واقع موجب سفت شدن سرخرگ‌ها در مغز می شود كه نتیجه آن كاهش قدرت ذهنی است.

3.كشیدن سیگار: سیگار از چند جنبه بافت مغز را تحلیل می برد و از عوامل تشدید كننده خطر بروز آلزایمر است.

4.مصرف زیاد مواد قندی وشیرین: مصرف زیاد مواد قندی در فرآیند جذب پروتئین و مواد مغذی در بدن اختلال ایجاد می‌كند و حاصل آن سوء تغذیه و اختلال در رشد مغز است.

5.آلودگی هوا: مغز یكی از مهمترین مصرف كنندگان اكسیژن در بدن است. استنشاق هوای آلوده سطح اكسیژن مغز را پائین می آورد و كارآیی این عضو حیاتی را كاهش می دهد.

6.كم خوابی: خواب از اقدامات مهم برای استراحت دادن به مغز است. كم خوابی زیاد و طولانی مدت مرگ سلولهای مغزی را تشدید می‌كند.

7.پوشاندن سر در هنگام خواب: خوابیدن در حالتی که روی سر پوشیده باشد مانند کشیدن پتو روی سر یا صورت که باعث افزایش کربن و کمبود اکسیژن برای تنفس می‌شود، تاثیر مخربی روی مغز دارد.

8.کار کشیدن از مغز در دوره بیماری: كار یا مطالعه زیاد و شدید در مواقعی كه بیمارهستید توان مغز را كاهش داده و به سلولهای مغزی آسیب وارد می‌كند.

9.كمبود افكار سازنده و محرك مغزی: اندیشیدن بهترین شیوه برای ورزیده كردن مغز است و فقدان افكار محرك مغز می تواند موجب تحلیل رفتن بافت مغزی شود.

10. كم حرفی دائمی: صحبت کردن از روی مطالعه و نه پرحرفی‌های بیهوده و به اشتراك گذاشتن دانش و آگاهی با دیگران، باعث افزایش کارایی مغز می‌شود.

1 نظر

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید