سرد شدن رابطه عاشقانه و زناشویی بهمراه 4 راهکار مفید

1152

به طور معمول، سرد شدن رابطه زوجین ناگهانی رخ نمی دهد. برای حل کردن مشکل سرد شدن زندگی مشترک باید دلیل آن و همراهی آن با دیگر مشکلات را پیدا کنید. چه مسائلی باعث شد که فاصله شما از همسرتان بیشتر شود و رابطه تان سرد شود؟ بهتر است زمانی که هر دو آماده هستید و احساس راحتی و آرامش دارید، در مورد مسائل حل نشده و مشکلات پنهان در رابطه حرف بزنید

همراه ما باشید تا بدانید چرا برخی رابطه های زن و شوهرها چه عاطفی و چه جــنـسی سرد میشود و به شما میگوییم چه راهکارهایی را بکار ببرید تا رابطه شما بهتر شود

graphicstock.com

نشانه های سرد شدن مرد یا زن در زندگی:

 • حرف هایتان به دعوا ختم می شود
 • بیشتر اوقات ساکت هستید و با هم حرف نمی زنید
 • هر کس تفریح مخصوص به خود را دارد
 • یکدیگر را در خرید و دیگر امور خانوادگی همراهی نمی کنید
 • هر کس به فکر خودش است
 • به یکدیگر اعتماد ندارید
 • توجهی به خواسته های یکدیگر ندارید
 • به یکدیگر ابراز علاقه نمی کنید
 • از روزهای خوبی که با هم می گفتید و می خندیدید مدتها گذشته است
 • ورود فرزند یا مواجهه با مشکلات متعدد در زندگی
 • اختلافات حل نشده
 • وجود تفاوت و اختلاف فرهنگی زیاد

حل نکردن مشکلات و اختلافات قبلی باعث تلمبار شدن آنها روی هم در فکر و قلب زوج می شود. شاید فکر می کنید گذشتن از این مسائل و دفن کردن آنها برای آرامش زندگی بهتر باشد، اما تعارضات حل نشده باعث دوری زوج از یکدیگر می شوند.

- Advertisement -

تکنیک های جنسی جدید را امتحان کنید:

رابطه جنسی سهم مهمی در طراوت و گرمای زندگی مشترک دارد. فقدان یک رابطه جنسی گرم یا برآورده نشدن نیازهای یک نفر در رابطه، باعث سرد شدن رابطه عاشقانه می شود.

برای حل این مشکل، با همسرتان حرف بزنید. مهم نیست چند سال از رابطه شما می گذرد و انتظار می رود چقدر یکدیگر را شناخته باشید. مهم آن است که با توجه به نیازها و خواسته های همسرتان می توانید یک بار دیگر عشق را به رابطه خود برگردانید.

از او در مورد دفعات نیاز به رابطه، شکل رابطه جنسی و نیازهایش بپرسید. اتاق خواب شما باید مکانی مخصوص به شما دو نفر باشد که در آن نیازهای هر دوی شما برآورده می شود

انتظاراتتان را بشناسید:

سرد شدن رابطه عاشقانه می تواند حاصل انتظارات بیش از حد یک نفر باشد. به یاد داشته باشید که بعضی از نیازهای بشری توسط دیگر افراد برآورده می شوند، مانند دوستان صمیمی، اعضای خانواده، رسیدگی به امور شغلی و علاقه‌مندی های مختلف.

رسیدگی یک نفر در رابطه به امور شخصی خود، در حد معقول، به معنی سرد شدن او از همسرش نیست. با توجه به این نکته، خود و همسرتان را کمتر تحت فشار می گذارید.

درباره احساستان با همسرتان حرف بزنید:

اجازه دهید همسرتان از احساسات و نگرانی های درونی شما باخبر شود. در یک گفتگوی آرام و به دور از سرزنش و اتهام زنی، در مورد نیازها و خواسته هایتان از زندگی مشترک حرف بزنید. پنهان کردن نگرانی ها و بیان نکردن مشکلات باعث دور شدن شما از یکدیگر می شود.

محبت کنید:

خساست در ابراز احساسات و بیان علاقه باعث سرد شدن رابطه عاشقانه می شود. در بیان عشق و قدردانی خود دریغ نکنید. منظور ما این نیست که هر لحظه و هر بار با گفتن دوستت دارم، او را کلافه کنید. بیان احساسات باید به موقع، سنجیده و مناسب باشد. به او بگویید که دوستش دارید و از بودن در کنارش لذت می برید. با این کار قلب همسرتان را گرم می کنید و او را به زندگی با خودتان مشتاق تر می کنید.

حتی اگر او به شما ابراز علاقه نمی کند، با بیان محبتتان به تدریج ابراز علاقه کلامی را به او نیز آموزش می دهید.

سخن پایانی:

بسیار شنیده می شود که می گویند زندگی مشترک پس از مدتی عادی می شود و زوج شور و حرارت روزهای اول خود را از دست می دهند. این مسئله تا حدی درست است، اما بدین معنی نیست که دیگر عاشق نیستید.

ازدواج می تواند مانند تماشای یک سریال تکراری کسل کننده و قابل پیش بینی باشد.

اگر با همسرتان فقط در مورد قبض، قسط، مخارج خانه، امور بچه ها و کمبودهای یخچال حرف می زنید، سرد شدن رابطه عاشقانه شما چیز عجیبی نیست.

برای همسرتان یک معشوقه باشید.

زندگی شما می تواند سری جدیدی از یک سریال تکراری باشد که با سناریویی تازه از همان نقش های تکراری یک داستان جذاب ساخته است.

با راهکارهای فوق می توانید شور و شوق اولیه را به عشقی پخته و عاقلانه تبدیل کنید که هر لحظه جان شما را گرم می کند

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید