خانم ها بخوانند – به این دلایل برای داشتن پوستی زیبا ، از گلاب استفاده کنید

967

در فصل پاییز، پوست به دلیل خشکی هوا به سرعت خشک، شکننده و تیره می شود بنابراین اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه به سر می برید و به طور مرتب نیاز به مرطوب کننده دارید، پیشنهاد ساده ما آن است که کمی گلاب و آب را داخل بطری اسپری بریزید تا هر موقع که احساس کردید پوستتان خشک شده است، روی پوست خود اسپری کنید. این کار ظرف مدت کوتاهی به شما ظاهری باطراوت تر می بخشد.

جایگزین طبیعی مواد آرایشی

گلاب جایگزینی ملایم و طبیعی برای تونرهای شیمیایی و حاوی الکل است. کمی پنبه را به گلاب آغشته کنید و روی پوست بکشید تا آلودگی های روزانه ای که در عمق پوستتان نفوذ کرده است، پاک شود. آرایشگران حرفه ای از ماسک های گلاب برای آبرسانی و مرطوب کنندگی زیر آرایش استفاده می کنند.
به جای خرید پا ک کننده های آرایشی گران از گلاب استفاده کنید و مطمئن باشید که قدرت پاک کنندگی این ماده از برندهای مشهور کمتر نیست. گلاب حتی می تواند آرایش ضدآب چشم را پاک کند و باعث قرمزی و تحریک پوست هم نشود

- Advertisement -

یکی از بهترین خواص گلاب آب‌رسانی آن است که نرمی و لطافت به پوست می‌دهد و رطوبت مورد نیاز آن را تا حد زیادی تامین می‌کند. گلاب همچنین پوست را خنک، نرم و آرام می‌کند. شما می‌توانید برای آب‌رسانی به پوست به صورت مستقیم از گلاب استفاده یا کمی گلاب را به اسپری صورت، کرم یا لوسیون خود اضافه کنید. گلاب باعث درخشندگی و شفافیت پوست می‌شود و برای افزایش رطوبت پوست بسیار مناسب است.

گلاب بافت بسیار سبک و لطیفی دارد و شما به راحتی می‌توانید آن را به لوازم بهداشتی روزمره خود اضافه کنید تا از خواص گلاب بهره‌مند شوید. خیلی ساده چند قطره گلاب را به کرم مرطوب کننده، لوسیون بدن، اسپری صورت و گردن یا بادی مسیت خود اضافه کنید تا قدرت نرم و درخشان کنندگی آن‌ها چند برابر شود. همچنین می‌توانید گلاب را همراه با روغن‌های طبیعی به عنوان پاک کننده صورت طبیعی و بدون مواد شیمیایی استفاده کنید تا آلودگی‌ها را از عمق منافذ پوست بیرون بکشید و منافذ پوست را کوچک کنید.

گلاب برای کدام پوست ها مناسب است؟

می توان از گلاب برای انواع پوست ها استفاده کرد. گلاب پوست های خشک را آبرسانی، پوست های چرب را تقویت و پوست های حساس و قرمز را آرام می کند. می توانید از گلاب برای استریلیزه کردن زخم و کمک به بهبود آن هم استفاده کنیم. قبل از استفاده از گلاب بهتر است پوست صورتتان را با آب داغ بخور دهید تا منافذ پوست باز و اثرگذاری آن بیشتر شود. نگران نباشید گلاب قابض است و پس از شست و شوی صورتتان، منافذ بازشده را می بندد.

گلاب به عنوان اسپری صورت طبیعی

اسپری گلاب یا اسپری مرطوب کننده صورت، نسل جدید تونر صورت است که با اسپری کردن آن روی صورت، پوست صورت را نرم و شاداب خواهید کرد. این اسپری‌ها چندکاره‌اند و به تمیز کردن، آب‌رسانی پوست و فیکس کردن آرایش کمک می‌کنند و باعث تنظیم PH پوست نیز می‌شوند. جدا از همه این‌ها، یک اسپری صورت و گردن برای زمانی که احتیاج به یک وسیله برای سرحال شدن داریم، بسیار کارآمد و دم دست است

همراه داشتن یک اسپری صورت گلاب کمک می‌کند عرق و ذرات آلودگی را هر موقع و در هر شرایطی از پوست خود پاک کنید؛ چه در ماشین یا در حال حرکت هستید، چه بعد از ورزش یا وسط یک روز شلوغ کاری. بهترین بخش ماجرا اینجاست که در هر فصلی می‌توان از اسپری صورت گلاب استفاده کرد و فقط مخصوص یک فصل یا آب و هوای خاص نیست؛ پوست ما همیشه به آب‌رسانی احتیاج دارد. چند پاف از اسپری صورت با ترکیب گلاب روی پوست خسته و تعریق کرده می‌تواند به سرعت باعث سرحال، تازه و تمیز شدن پوست از ذرات آلودگی سطحی شود.

 

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید